TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Toyota model RAV 4 už v 5. generácii?
 
A: Áno

B: Nie 
 

80 000 predaných vozidiel Eclipse Cross na svete iba rok po uvedení na trh, nový motor a ďaľšie novinky

Novinky

29.1.2019

Model Eclipse Cross, po prvý krát predstavený začiatkom roku 2018 na trhoch Európy, Japonska a USA, sa vďaka spojeniu praktických vlastností vozidiel typu SUV a štýlovému vzhľadu vozidiel s karosériou kupé ihneď stal hitom po celom svete.

 

Celkové predaje k decembru 2018

  • Európa:                                33 287 predaných vozidiel
  • Severná Amerika:              14 026 predaných vozidiel
  • Austrália/Nový Zéland:      9 332 predaných vozidiel
  • Japonsko:                          11 592 predaných vozidiel
  • Ostatné:                              11 877 predaných vozidiel

 

Modelom Eclipse Cross vstúpila automobilka Mitsubishi Motors do segmentu SUV-kupé a ihneď si získala obdivovateľov pre svoj dynamický styling. Zákaznícke prieskumy preukazujú, že hlavným dôvodom nákupu je „Dizajn“.

 

Mitsubishi Motors aj v roku 2019 poteší záujemcov o Eclipse Cross novými funkciami a prvkami výbavy, ktoré prispievajú k ďalšiemu zvýšeniu atraktivity tohto modelu:

  • nový vznetový motor* (krútiaci moment 388 Nm pri 2 000 ot/min) so systémom pohonu všetkých kolies S-AWC a novou osemstupňovou automatickou prevodovkou;
  • systém aktívnej kontroly stáčania okolo zvislej osi (AYC) pre verzie s pohonom 2WD;
  • systém palubnej telematiky „Mitsubishi Connect";
  • nové 16 " kolesá s diskami z ľahkých zliatin s brúsenými povrchmi.

 

„Eclipse Cross ponúka v segmente kompaktných SUV niečo zásadne odlišné“, uvádza Yuichiro Hayashi, hlavný produktový špecialista. "Jeho štylistické stvárnenie v duchu kupé v kombinácii s typickou praktickosťou vozidiel typu SUV od Mitsubishi a pôžitkom z jazdy dáva vzniknúť vozidlu, ktoré je štýlové, robustné a príjemné za volantom. Jeho celosvetové úspechy dokazujú, že táto koncepcia dokáže osloviť zákazníkov po celom svete."


Eclipse Cross sa okrem predajných úspechov môže pochváliť ziskom ocenenia „Auto roka 2019 RJC“, ktorý mu udelila Konferencia Výskumných pracovníkov v oblasti automobilového priemyslu a motoristických novinárov Japonska (RJC).

Prestížne ocenenie RJC udeľujú členovia expertného tímu RJC, pričom víťaz sa vyberá zo všetkých japonských modelov uvedených na domácom trhu. Porotcov na Eclipse Cross zaujal výrazný vzhľad, vynikajúce jazdné schopnosti na nerovných cestách a vyvážené jazdné vlastnosti.
 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén