Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona

Aktuálna súťažná otázka

Môže mať Nissan X Trail len so spaľovacím motorom pohon všetkých kolies?

A: Áno

B: Nie

Hamilton je kráľom F1, vyhral aj posledné preteky a má titul

Automagazín

2014-11-23 15:58:00
ABÚ ZABÍ 23. novembra (WEBNOVINY) - Lewis Hamilton využil svoj skvelý štart aj technické problémy tímového kolegu Nica Rosberga a druhý raz v kariére sa stal majstrom sveta v motoristickej formule 1.

Britský pilot Mercedesu potvrdil zisk druhého titulu víťazstvom na záverečnom podujatí tohtoročného seriálu MS v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Hamilton prvýkrát triumfoval pred šiestimi rokmi ešte vo farbách McLarenu.

Druhý kandidát na majstrovskú pozíciu Rosberg mal v nedeľu problémy so systémom rekuperácie energie (ERS) a napokon obsadil nebodovanú 14. pozíciu. V hodnotení MS zaostal za Britom o 67 bodov. Druhé miesto si na okruhu Yas Marina vybojoval Brazílčan Felipe Massa zo zoskupenia Williams, na tretej priečke skončil Massov tímový kolega Valtteri Bottas. V pretekoch sa udeľoval dvojnásobný počet bodov.

Hamilton dosiahol v Abú Zabí svoje 33. víťazstvo v kariére a po Jackiem Stewartovi sa stal len druhým britským jazdcom F1 s viac ako jedným titulom majstra sveta. Rodák zo Stevenage v tejto sezóne dominoval, keď vyhral 11 z 19 pretekov. "Som šampión! Ó môj bože, nemôžem tomu uveriť," radoval sa britský pilot ešte v kokpite tesne po prejazde pod šachovnicovou vlajkou.

Celkové prvenstvo v Pohári konštruktérov si suverénnym spôsobom vybojoval Mercedes, ktorý oslavoval už v predstihu po októbrových pretekoch v Rusku.
Autor: Redakcia 4Tv

© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.