Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrábajú Mercedes-Benz A len s pohonom prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Nástupca Toyoty Supra s motorom Lexusu?

Novinky

18.7.2017Ako informuje portál nseavoice.com superauto Toyoty dostane hybridný pohon z modelu Lexus LC 500h s výkonom 359 kW. Bude mať pohon na zadné kolesá, rovnako ako v súčasnosti dostupné kompaktné kupé Toyota GT86 a v ponuke bude pravdepodobne aj zážihový motor.

Lexus LC 500h prvýkrát predstavili na autosalóne v Ženeve v roku 2016 a aktuálne sa dostáva do  showroomov. Najväčší model v ponuke športových áut tejto značky je postavený na novej platforme GA-L a dostal pohon na zadné kolesá. Súčasne s novým grand tourerom debutoval pohon Multi-Stage Hybrid, ktorý využíva viacstupňový hybridný systém a 3,5-litrový zážihový motor V6 8GR-FXS.  Motor s výkonom 299 kW pri 6600 otáčkach za minútu a s maximálnym krútiacim momentom 348 Nm pri 4900 otáčkach za minútu spolupracuje s mohutným elektromotorom. Klasický hybridný systém s bezstupňovou prevodovkou e-CVT bol doplnený o dodatočnú, automatickú štvorstupňovú prevodovku. Celý systém je riadený počítačom, ktorý pre každý z prvých troch stupňov radenia automaticky simuluje pomocou prevodovky e-CVT po tri stupne, čo spolu dáva deväť. Štvrtým stupňom radenia je desiaty stupeň – overdrive. Čiže aj keď systém zahŕňa iba štvorstupňové radenie, v skutočnosti má vodič pocit, že jazdí s 10-stupňovou prevodovkou s dynamikou športiaka.

Návrat legendy Toyoty

Nová športová Toyota, ktorú fanúšikovia nazývajú nová Supra, je výsledkom spolupráce japonského   producenta a BMW. Automobilka počas doterajšej histórie ponúkala veľa športových modelov, z ktorých bola Supra zatiaľ najväčšia. Štyri generácie vyrábali v rokoch 1978 – 2002. Model dosahoval v motošporte veľké úspechy a doteraz sa teší veľkému uznaniu zo strany fanúšikov športových áut.  Na internete sa už istý čas objavuje stále viac špiónskych nahrávok a záberov zamaskovaného prototypu nasledovníka Supry. Objavili sa aj neoficiálne informácie o vozidle, ktoré však automobilka doteraz nepotvrdila.

Toyota má v súčasnosti vo svojej ponuke jeden športový model – kompaktné kupé GT86. Všetko však nasvedčuje tomu, že japonská značka ju chce rozšíriť o dve ďalšie, inšpirované dvomi vydarenými konceptmi – automobilom FT-1 a subkompaktným kupé S-FR. Aktuálne nie sú známe informácie o prácach nad  verziou S-FR. Pokiaľ ide o novú športovú vlajkovú loď, Toyota zatiaľ neprezradila názov, ale opäť zaregistrovala názov Supra v Spojených štátoch a v Európe.


 

 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
uö9uö9v jtij
2.9.2017 12:38
DIOÜ9Ö
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén