Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrábajú Mercedes-Benz A len s pohonom prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Lexus LC - vízia, ktorá sa stala skutočnosťou

Novinky

7.8.2017Vízia zhmotnená do modelu LF-LC bola výsledkom experimentu, ako by mohol vyzerať športový Lexus, keby neexistovali obmedzenia.  Koncepčné auto, ktoré na autosalóne v Detroite začiatkom roka získalo cenu EyesOn Design,  vzbudilo taký záujem, že padlo rozhodnutie vytvoriť na jeho základe sériový automobil. Toto rozhodnutie si najskor vyžiadalo nevyhnuté vyriešenie množstva technických problémov – napríklad štíhla línia masky, ktorá je umiestnená veľmi nízko nad veľkými kolesami, si vyžadovala skonštruovanie celkom nového zavesenia. Proporcie karosérie Lexusu LC s nízkym predkom a jemne sa zvažujúcou zadnou časťou naznačujú silu a rýchlosť a mohutná vretenová  maska v tvare presýpacích hodín ladne rozráža vzduch. Kokpit ponúka vodičovi veľkorysý a pritom intímny priestor, pohodlle si užívajú aj pasažieri.

Tvorcovia modelu LC mali pred očam koncepciu „ostrejší, ale jemnejší” – tento protiklad znamená v skutočnosti spojenie precíznosti riadenia a výkonu s komfortom jazdy.  Aby toto všetko dosiahli,  použili rafinované viacprvkové zavesenie nápravy, maximálne znížili ťažisko a rovnomerne rozložili hmotnosť medzi prednú a zadnú časť.

Dojmy z jazdy športovým kupé umocňuje päťlitrový motor V8 s výkonom takmer 500 kW, s ktorým spolupracuje špeciálne pre Lexus LC  vytvorená desaťstupňová automatická prevodovka - prvá v luxusnom aute.  Konštruktéri ju navrhli tak, aby zmeny radenia nasledovali v rovnakom rytme, pri rovnakých obrátkach. Vďaka tomu sa zvuk silného motora mení na jemnú hudbu.  Rovnaký rytmus možno cítiť aj pri jazde hybridným LC 500h, v ktorom klasickú hybridnú jednotku doplnila štvorstupňová automatická prevodovka. 

Pri sledovaní modelu Lexus LC v pohybe, či je to pomalé manévrovanie alebo rýchla jazda, si môžeme všimnúť paralely k japonskému dedičstvu – tradičnej príprave čaju plnej rafinovanej elegancie, alebo druhom bojového umenia ako kendo a karate. Všetky pohyby – pomalé aj rýchle – sú dokonale precízne a harmonické, čím zvýrazňujú jedinečné línie automobilu.

Ako hovorí hlavný inžinier značky Lexus LC Koji Sato - esencia luxusu, založeného na japonskej pohostinnosti „omotenashi” je ciltivé vnímanie potrieb človeka a snaha pripraviť mu šťastné chvíle. „A práve preto Lexus vyrába automobily,” dodáva Sato.

Model Lexus LC sa na našom trhu objaví už v septembri tohto roku.


 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén