Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Dosiahla benzínová Mazda CX-5 nižšiu spotrebu ako dieslová verzia?
 
A: Áno

B: Nie 
 

V Belgicku spustili výrobu historicky prvého malého prémiového SUV značky Volvo

Novinky

30.11.2017Nový model XC40, na ktorý automobilka už teraz eviduje viac ako 13 000 objednávok, je historicky prvým malým prémiovým SUV spoločnosti Volvo Cars. Prví zákazníci môžu očakávať dodávku svojho nového vozidla začiatkom budúceho roka.

Spoločnosť Volvo Cars týmto vstupuje do najrýchlejšie rastúceho segmentu v automobilovom priemysle a samotné vozidlo XC40 dláždi cestu ďalšiemu predaju a rastu jej. Volvo XC40 dopĺňa celosvetovú ponuku športových úžitkových vozidiel (SUV) značky Volvo, ktorej súčasťou sú ešte jeho väčší súrodenci XC60 a XC90.

Príchod prvého SUV XC40 slávnostne privítalo niekoľko významných hostí, medzi ktorými nechýbal belgický premiér Charles Michel, výkonný riaditeľ a prezident spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson ako aj jej viceprezident pre výrobu a logistiku Javier Varela.

 Nové Volvo XC40 je prvým modelom novej kompaktnej modulárnej platformy CMA od spoločnosti Volvo Cars pre malé automobily, ktorá bude tvoriť základ všetkých nadchádzajúcich vozidiel série 40. Platforma CMA vznikla v spolupráci s čínskou automobilkou Geely a spoločnosti Volvo Cars poskytne potrebnú synergiu a rozsiahlu hospodárnosť pre segment malých luxusných automobilov.

Prípravy na spustenie výroby modelu XC40 v Ghente prebiehajú už dlhší čas. Značné investície v ostatných rokoch transformovali závod v Ghente na celosvetový exportný uzol vozidiel na báze platformy CMA a prispeli k rozšíreniu karosárne o 8 000 metrov štvorcových.

Nainštalovalo sa celkovo 363 nových robotov a jednému z nich dali zamestnanci závodu v Ghente prezývku „Zviera“. Tento veľký robot je v rámci systému celosvetovej výroby spoločnosti Volvo Cars unikát a používa sa na zdvíhanie spodných častí karosérií na dopravný pás, ktorý sa nachádza v blízkosti stropu výrobnej haly.

Ghent je jedným z dvoch závodov na výrobu automobilov spoločnosti Volvo Cars v Európe a vozidlá značky Volvo vyrába od roku 1965. Až donedávna sa tu vyrábala prvá generácia jej najpredávanejšieho SUV strednej triedy, modelu XC60. Závod v Ghente okrem toho vyrába aj malé hatchbacky V40 a V40 Cross Country, ako aj modely S60 a V60.

Ďalší európsky výrobný závod spoločnosti Volvo Cars sa nachádza v meste Torslanda v jej rodnom Švédsku. Automobilka tiež prevádzkuje dva závody na výrobu automobilov v Číne, zatiaľ čo jej americký závod v štáte Južná Karolína, ktorý je momentálne vo výstavbe, má byť otvorený v druhej polovici 2018.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 

 
 
 Škoda
 
 Kia
 

 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén