Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vypína motor 1.5 TSI dva valce?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Volvo XC60 získalo titul Svetové auto roku 2018

Novinky

31.3.2018

Začiatkom roka si model XC60 navyše odniesol aj prestížnu cenu Severoamerické auto roka v kategórii úžitkových vozidiel, zatiaľ čo malé SUV XC40 vyhlásili začiatkom tohto mesiaca na ženevskom autosalóne za Európske auto roka. Výrobca prémiových automobilov, spoločnosť Volvo Cars získala ocenenie v súťaži Svetové auto roka úplne prvýkrát.

„Teší ma, že sa investície našej spoločnosti do produktov vyplatili,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Hoci proti nám stojí silná konkurencia, toto ocenenie pre XC60 dokazuje, že Volvo disponuje správnou kombináciou dizajnu, možností pripojenia a bezpečnosti, ktorá priťahuje zákazníkov na celom svete.“ Nový model XC60, ktorý dosiahol v testoch Euro NCAP najlepšie celkové výsledky za rok 2017, ponúka vylepšený systém City Safety s funkciou automatického núdzového brzdenia. Po novom tento systém zahŕňa aj asistenta riadenia, aby vodičovi pomáhal v situáciách, keď samotné automatické brzdenie nedokáže zabrániť hroziacej zrážke. Navyše systém ochrany pred zrážkou s protiidúcim vozidlom vo vedľajšom pruhu s asistentom riadenia pomáha zmierniť následky čelných zrážok a pribudol aj systém monitorovania mŕtveho uhla (BLIS) s funkciou asistenta riadenia, ktorý znižuje riziko zrážky pri prechádzaní do vedľajšieho jazdného pruhu.

V ponuke pre model XC60 je celý rad vznetových a zážihových motorov, ako aj ocenený systém plug-in hybridné pohonu T8 Twin Engine so zážihovým motorom, ktorý tvorí vrchol ponuky spoločnosti Volvo Cars s výkonom 407 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h len za 5,3 sekundy. Dve spomínané ocenenia prišli krátko po uznaní, ktorého sa dostalo pánovi Samuelssonovi v podobe titulu Svetová automobilová osobnosť roka, udeleného rovnakým panelom medzinárodných médií začiatkom tohto mesiaca v Ženeve. Pán Samuelsson získal toto ocenenie ako uznanie za svoju prácu pri budovaní úspechu spoločnosti Volvo Cars v posledných rokoch.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
 Renault Winter Edition
 
 
 Toyota Auris
 

 

 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén