Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Hyundai model N aj ako hatchback?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Nový Hyundai Tucson príde aj s naftovým mild hybridom

Novinky

7.6.2018

  • Priekopnícka technológia zaručuje maximálny pôžitok z jazdy pri vysokej efektivite pohonu.
  • Modernizované kompaktné SUV s mild hybridným naftovým pohonom sa začne predávať na Slovensku už koncom tohto leta.
  • Technológia pohonu mild hybrid prispieva k celosvetovému úsiliu značky o zníženie spotreby paliva.
  • Spotreba paliva bude znížená až o 7 percent.
  • Technológia bude v budúcnosti dostupná aj s novým naftovým motorom Smart Stream s objemom 1,6 litra.

Modernizovaný Hyundai Tucson, ktorý sa začal vyrábať v júni, bude vybavený úsporným pohonným agregátom mild hybrid 48 V. Je to prvý model značky Hyundai – a jeden z prvých v automobilovom priemysle – ktorý poskytuje novú technológiu, prispievajúcu k čistejšej budúcnosti. Výroba nového kompaktného SUV sa začala v júni 2018 a ešte v priebehu leta sa začne predávať na európskom a teda aj slovenskom trhu. Nový Tucson je konštruovaný v Európe a vyrábať sa v českých Nošoviciach podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Všetky modernizované motory spĺňajú novú emisnú normu Euro 6d Temp. Okrem toho nový Tucson prichádza s modifikovaným dizajnom a širokou škálou asistenčných a komfortných prvkov. Táto modernizácia má zabezpečiť pokračovanie úspešného príbehu modelu Tucson v Európe. Tucson bol najlepšie predávaným modelom značky Hyundai v Európe v rokoch 2016 a 2017. Na Slovensku bol v roku 2017 najpredávanejším modelov segmentu SUV-C.

„Novým pohonom mild hybrid v našom najlepšie predávanom modeli chceme ďalej pokračovať v stratégii elektrifikácie značky Hyundai a robiť ekologické technológie prístupné pre ešte širší okruh zákazníkov,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Aby sme naďalej pokračovali v tejto nastúpenej ceste, konštruktéri v našom európskom technickom centre vyvinuli tento vysoko efektívny systém pohonu. V budúcnosti bude dostupný v kombinácii s ďalšími motormi ako súčasť nášho rozmanitého mixu elektrifikovaných pohonných agregátov.“

Úspora paliva v kombinácii s maximálnym pôžitkom z jazdy

Po prvý raz u značky Hyundai nový Tucson prináša 48-voltový pohon mild hybrid, ktorý je dostupný s naftovým motorom 2.0 CRDi. Technológia použitá na elektrifikáciu zahŕňa lítiovo-iónovú akumulátorovú batériu 48 V/0,44 kWh, štartovací generátor MHSG (Mild Hybrid Starter Generator) pripojený k motoru drážkovaným remeňom, menič jednosmerného napätia LDC (Low Voltage DC/DC) a invertor. Pri akcelerácii MHSG s výkonom do 12 kW (v prepočte cca 16 k) podporuje svojim krútiacim momentom spaľovací motor a tým prispieva k úspore paliva. Systém sa automaticky prepína medzi režimom pomocného elektromotora a režimom generátora. Pri spomaľovaní a brzdení MHSG rekuperuje kinetickú energiu a dobíja ňou batériu. Takýmto spôsobom systém mild hybrid prispieva k výraznému zníženiu spotreby paliva a redukcii emisií CO2 bez negatívneho ovplyvnenia pôžitku z jazdy.

S novým systémom na elektrifikáciu pohonu budú zákazníci profitovať z dobrého pomeru medzi nadobúdacími nákladmi na vozidlo a zníženými nákladmi na palivo. Vďaka tejto technológii má nový Hyundai Tucson s manuálnou prevodovkou nižšiu spotrebu paliva a emisie CO2 o 7 percent podľa NEDC*.

Naftový motor 2.0 CRDi je so 136 kW (185 k) najvýkonnejším pohonným agregátom, ktorý je k dispozícii pre nový Tucson. Montuje sa v kombinácii s pohonom všetkých kolies a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo na želanie s novo vyvinutou 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Od jari 2019 bude 48-voltová technológia mild hybrid pre nový Tucson dostupná aj s novým naftovým motorom 1,6 litra Smart Stream.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén