Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Hyundai model N aj ako hatchback?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Nový model Combo Van - prvé snímky a informácie

Novinky

27.6.2018

Opel predstavuje piatu generáciu kompaktného univerzálneho úžitkového modelu Combo. Nová dodávka Opel Combo vznikla s ambíciou ponúknuť užívateľom maximálnu účinnosť pri najnižších nákladoch v triede. Dosahuje to úplne novou konštrukciou, premyslenou výbavou a výnimočnými technológiami, čo predstavuje obrovský odstup od predchádzajúcej verzie. Nový model Opel Combo sa predstaví 19. septembra 2018 na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Ponúkne širokú paletu verzií od krátkej verzie s dĺžkou 4,40 m, cez dlhú verziu s dĺžkou 4,75 m, pričom obe s dvoma alebo troma prednými sedadlami či s priestrannou kabínou s piatimi sedadlami. Kompaktná dodávka značky Opel predstihuje väčšinu hlavných konkurentov nákladovým priestorom s objemom až 4,4 m3, užitočným zaťažením až 1000 kg a nakladacou plochou s dĺžkou až do 3440 mm. Pre mnohých záujemcov bude rozhodujúce, že medzi zadné vnútorné blatníky modelu Opel Combo sa zmestia dve europalety a to aj do krátkej verzie. Mimoriadne dlhé predmety ako drevené dosky sa vďaka výklopnej zadnej časti strechy zmestia do vozidla aj naprieč. Výnimočný prvok v rámci segmentu predstavuje snímač zaťaženia. Nová generácia modelu Opel Combo využíva snímač zaťaženia[1], ktorý po stlačení tlačidla zistí či vozidlo nie je preťažené.

Nový model Opel Combo prichádza s inovatívnymi technológiami a s až 19 asistenčnými systémami, ktoré uľahčujú a spríjemňujú jazdu, manévrovanie, manipuláciu s nákladom a zvyšujú komfort posádky. Na požiadanie dodávaná parkovacia kamera Permanent Rear View Camera1 slúži ako digitálne spätné zrkadlo. Významne zvyšuje výhľad na priestor za vozidlom. Ďalšia kamera umiestnená v spätnom zrkadle na strane spolujazdca znamená, že vodič sa na tejto strane vozidla už nemusí obávať o nebezpečenstvo hroziace v mŕtvom uhle. Nový model Opel Combo na požiadanie dostane aj nový snímač Flank Guard na ochranu bokov vozidla pri manévrovaní v nízkych rýchlostiach. Systém varuje vodiča, ak hrozí kolízia s prekážkou (stĺpiky, zábrany, steny či iné vozidlá). Záujemcovia, ktorých pracovné zameranie si vyžaduje zlepšenú trakciu v blate, piesku alebo v snehu, si môžu svoje Combo s pohonom predných kolies vylepšiť elektronickým systémom trakčnej kontroly IntelliGrip so špeciálnym nastavením podvozku pre náročné podmienky. Jeho súčasťou je zvýšenie svetlej výšky o 30 mm, tuhšie stabilizátory vpredu aj vzadu, kolesá s väčším priemerom a zadné pružiny s vriabilnou tuhosťou. Na požiadanie dodávaný moderný infotainment s funkciami Apple CarPlay a Android Auto zaručí, že vodič nájde správnu cestu aj na tie najodľahlejšie miesta a z nich aj naspäť domov.

Užitočné zaťaženie väčšieho vozidla: Opel Combo ako multifunkčná dodávka

Označenie Combo je už od roku 1987, teda viac ako štyri generácie, synonymom pre kompaktnú multifunkčnú dodávku. Prvá generácia vychádzala z modelu Opel Kadett, ďalšie dve zo súdobých modelov Opel Corsa a štvrtá bola výsledkom spolupráce
s automobilkou Fiat. Nová, piata generácia vznikla na úplne novej platforme v rámci skupiny Groupe PSA, nespochybniteľného európskeho lídra medzi úžitkovými vozidlami.

Ďalšou veľkou výhodou je aj nízka nakladacia hrana umiestnená vo výške iba 557 mm, čo uľahčuje nakladanie rozmerných predmetov. Medzi vnútornými blatníkmi je dosť miesta na to, aby vysokozdvižný vozík naložil dve europalety. A to aj do krátkej verzie modelu Opel Combo. Pri vývoji sa myslelo aj na bezpečnosť. Na podlahe sa nachádza šesť kotviacich bodov, ďalšie štyri v strede výšky nákladového priestoru sa dodávajú
na požiadanie. Vďaka nim zostane náklad stále na svojom mieste.

Dôležitým novým bezpečnostným prvkom je takzvaný indikátor preťaženia1. Systém po naštartovaní motora automaticky skontroluje zaťaženie vozidla. Prípadne si vodič môže po stlačení tlačidla preveriť aktuálne zaťaženie ešte počas nakladania. Pri prekročení 80 percent užitočného zaťaženia sa rozsvieti biele LED svetlo. Ak zaťaženie prekročí limit, zasvieti sa oranžové svetlo s výkričníkom.

Nový model Opel Combo ponúka aj riešenie na prevážanie posádky a nákladu. Päťčlenná posádka vrátane vodiča si užije komfort jazdy, zatiaľ čo pracovný materiál sa preváža bezpečne oddelený za deliacou priečkou. V prípade potreby sa môže zadná lavica zložiť
a priečka sa potom presunie za predné sedadlá. Uzáver v deliacej priečke umožňuje prevoz veľmi dlhých predmetov.

Pohodlná jazda: Top technológie a komfort osobného vozidla

Pokiaľ ide o nákladový priestor, tak Combo je dokonalé úžitkové vozidlo, ktoré však ponúka v tomto segmente jedinečné technológie. Cestujúci si zároveň užijú komfort inšpirovaný osobnou verziou Combo Life, ktorá sa dostala do predaja začiatkom júna.

Inovatívne asistenčné systémy ako parkovacia kamera Permanent Rear View Camera1 zaručujú vynikajúci prehľad a prispievajú k pohodliu jazdy. Každý, kto kedy šoféroval dodávku, vie, že pohľad do spätného zrkadla môže byť náročný. Alebo až takmer nemožný, zvlášť, ak ide o plne naložené vozidlo či vozidlo s plechovými bokmi aj zadnými dverami. V takýchto prípadoch sa používajú iba vonkajšie spätné zrkadlá. To však neplatí pre nový model Opel Combo. Na požiadanie dostane parkovaciu kameru, ktorá na obrazovku infotainmentu premieta situáciu za vozidlom. Pri zaradenej spiatočke uľahčuje manévrovanie zobrazením vodiacich čiar. Zároveň pri jazde vpred zobrazuje priestor
za vozidlom vo vzdialenosti od 4 do 30 metrov a tak slúži ako stále digitálne spätné zrkadlo. Celkový prehľad o okolí zlepšuje druhá kamera1 umiestnená vo vonkajšom spätnom zrkadle na strane vodiča. Pri zapnutí smerovky na strane spolujazdca sa na obrazovku premietne záber z kamery, čo prispieva k zvýšeniu bezpečnosti všetkých účastníkov premávky. Mŕtvy uhol je tak v novom modeli Opel Combo takmer neznámy pojem.[1] Dostupný od roku 2019.

 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén