Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Môže mať Renault Kadjar aj pohon všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Výkonný pikap Mercedes-Benz: Trieda X s motorom V6 a náhonom 4x4

Novinky

10.7.2018

Modelový rad prémiových pikapov Mercedes-Benz rozširuje výkonná Trieda X 350 d 4MATIC poháňaná šesťvalcovým odľahčeným turbomotorom 3,0-litra (190 kW/258 k; 550 Nm) s priamym vstrekovaním a úpravou klzných plôch valcov NANOSLIDE® uplatňovanou aj vo Formuli 1. Novinka sériovo využíva automatickú prevodovku 7G-TRONIC PLUS s radiacimi páčkami na volante, tri režimy ponúkajúci stály náhon na všetky kolesá 4MATIC (pevné rozdelenie momentu predná/zadná náprava: 40/60) a terénnu redukciu (voliteľne doplnenú o zverný diferenciál zadnej nápravy). Výkonná Trieda X dosahuje v segmente stredne veľkých pikapov (homologizovaná je v kategórii úžitkových vozidiel N1) nezvyčajne vysokú dynamiku jazdy a vyniká suverénnou schopnosťou presadiť sa v teréne. Vozidlo sa zároveň vyznačuje štýlovým prejavom a poskytuje medzi porovnateľnými mimoriadny komfort, výbavu, asistenčné, bezpečnostné a komunikačné systémy, respektíve zaručuje tiež odhlučnenie a elimináciu kmitov ako pri veľkopriestorovej Triede V.

Nový špičkový model X 350 d 4MATIC (predbežná kombinovaná spotreba paliva 9,0 l/100 km; predbežné kombinované emisie 237 g/km) ponúka vysoké užitočné zaťaženie (965 kg) a ťažnú silu, akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 205 km/h. Zaručuje vysokú stabilitu, dynamiku a pohodlie pri jazde v teréne i na ceste (aj za dažďa či v zimnom období). Zdolá stúpanie do 45 stupňov, prejde vodou s hĺbkou do 60 cm a suverénne zvládne bočný náklon až takmer 50 stupňov. Prispieva k tomu pre daný segment vozidiel zvlášť široký rozchod kolies (1 632 mm na prednej a 1 625 mm na zadnej náprave), dlhý rázvor (3 150 mm) a prepracovaný komfortný podvozok z robustného rebrinového rámu (svetlá výška 202 mm, na želanie až 222 mm).

Medzi pikapmi zriedkavý systém DYNAMIC SELECT zasa novému modelu umožňuje meniť odozvu motora a prevodovky v piatich jazdných režimoch (Komfort, ECO, Šport, Ručné radenie, Terén). X 350 d 4MATIC tak poskytuje dokonalú kombináciu športovej dynamiky a funkčnosti. Vozidlo pritom dopĺňa mimoriadne rozsiahla bezpečnostná výbava, ponuka širokých možností individualizácie (ako napríklad elektricky otvárané zadné okno) a nechýba ani zabudovaný komunikačný modul či rozsiahle služby Mercedes me connect.

Objednávky na špičkový model X 350 d 4MATIC sa prijímajú od polovice júla 2018. Na výber sú dve línie výbavy: PROGRESSIVE a POWER (súčasťou oboch je napríklad systém KEYLESS-GO a 2-zónová klimatizácia THERMOTRONIC).  

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén