Renault Megane
Premiéru relácie Autosalón vysielame každú nedeľu o 9,30 hod. na STV 1.
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Nahrádza Škoda Scala model Rapid?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Výborne pripravená do terénu: ŠKODA KAROQ SCOUT

Novinky

31.7.2018

ŠKODA rozširuje modelový rad KAROQ. Na Medzinárodnom autosalóne v Paríži v októbri 2018 česká automobilka predstaví vozidlo ŠKODA KAROQ SCOUT, robustnejší variant populárneho kompaktného SUV. Rovnako ako všetky automobily ŠKODA s prívlastkom SCOUT, tak aj KAROQ SCOUT je okrem svojho typického terénneho vzhľadu štandardne vybavený aj pohonom 4×4.

ŠKODA KAROQ sa cíti ako doma v meste aj v teréne. Vďaka mnohým modelovým variantom splní nároky každého zákazníka - ako mladých rodín, tak aj priaznivcov jazdy mimo spevnenej komunikácie. Rovnako ako OCTAVIA SCOUT a KODIAQ SCOUT, aj najnovší člen rodiny SCOUT ponúka štandardne pohon všetkých štyroch kolies. Robustné off-roadové prvky navyše zdôrazňujú jeho terénny potenciál. S paketom pre zlé cesty je ŠKODA KAROQ SCOUT výborne pripravený aj na mimoriadne náročné výlety.

Efektívne výkonné motory a pohon všetkých kolies

ŠKODA ponúka model KAROQ SCOUT štandardne s pohonom všetkých kolies a jedným z troch efektívnych motorov šetrných k životnému prostrediu. Okrem benzínového motora 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) v kombinácii so sedemstupňovou prevodovkou DSG sú k dispozícii aj dva dieselové motory. Model s motorom 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) má sériovo manuálnu šesťstupňovú prevodovku; sedemstupňová prevodovka DSG je k dispozícii voliteľne. V najvýkonnejšom modeli ŠKODA KAROQ SCOUT je motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k), ktorý je štandardne vybavený sedemstupňovou prevodovkou DSG.

Robustné prvky podčiarkujú off-roadový charakter

Strieborné ochranné prvky karosérie, výrazné lemy blatníkov a antracitovo čierne 18-palcové kolesá Braga z ľahkých zliatin s lešteným povrchom zvýrazňujú robustný vzhľad automobilu ŠKODA KAROQ SCOUT. Ako alternatívu ponúka ŠKODA aj antracitové 19-palcové kolesá Crater z ľahkých zliatin. Sklá s vyšším stupňom tónovania Sun Set v zadnej časti vozidla a plakety SCOUT na predných blatníkoch dotvárajú energický vzhľad. V interiéri upútajú pozornosť sedadlá s novými poťahmi a čierno-hnedými kontrastnými švami. Všetky sedadlá majú vyšitý nápis SCOUT. Multifunkčný kožený volant, pedále z nehrdzavejúcej ocele a diódové ambientné osvetlenie interiéru dopĺňajú rozsiahlu sériovú výbavu.

Virtuálny kokpit a ďalšie inteligentné funkcie

V modeli ŠKODA KAROQ SCOUT si vodiči môžu individuálne konfigurovať virtuálny kokpit podľa svojich predstáv. Voľba jazdného profilu tiež ponúka režim Off-road. Na želanie je k dispozícii SmartLink+, ktorý umožňuje prístup k funkciám ŠKODA Media Command a online službám ŠKODA Connect.

Poznávacím znamením pre modely ŠKODA je množstvo Simply Clever prvkov a mnoho odkladacích priestorov. Voliteľné elektricky ovládané zadné výklopné dvere batožinového priestoru s funkciou tip-to-close sa otvárajú a zatvárajú stlačením tlačidla alebo miernym tlakom na otvorené dvere. Na želanie je možné zvoliť si, na otváranie dverí batožinového priestoru, virtuálny pedál. Ten sa nachádza pod zadným nárazníkom a funguje veľmi jednoducho. Stačí nohou  jemne prejsť pod zadnou časťou auta a kufor sa otvorí automaticky. Čo je obzvlášť praktické, ak je na rukách dieťa, či nesiete veľa tašiek. ŠKODA ponúka v batožinovom priestore variabilnú podlahu. Sieťové vrecká na vnútornej strane operadiel predných sedadiel a stredovej konzole uľahčujú každodenný život. Podobne ako odkladací priestor na drobné mince a parkovacie karty na strane vodiča alebo držiak pre multimediálne zariadenie.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén