Aktuálna súťažná otázka
Je Renault Captur crossover druhej generácie?
 
A: Áno

B: Nie 
 

AUTOMOBILKY NISSAN A MITSUBISHI MOTORS UZAVRELI STRATEGICKÉ PARTNERSTVO

Novinky

13.5.2016

Spoločnosti Nissan Motor CO., Ltd., (ďalej len "Nissan") Mitsubishi Motors Corporation (ďalej len "MMC") oznámili, že dnes podpísali Rámcovú Dohodu o vytvorení rozsiahlej strategickej aliancie medzi oboma japonskými automobilkami.
V nadväznosti na vydanie akcií MMC prevezme Nissan 34% akciový podiel v MMC za čiastku 237 miliárd jenov.
Uvedená strategická aliancia bude rozšírením existujúcej partnerskej spolupráce automobiliek Nissan a MMC, v rámci ktorej obe spoločnosti už spolupracovali v posledných piatich rokoch.  
Spoločnosti Nissan a MMC sa dohodli, že budú spolupracovať napr. v oblasti nákupu, zdieľaných podvozkových platforiem, zdieľania technológií, spoločného využívania výrobných závodov a pôsobenia na rastových trhoch.
Carlos Ghosn, generálny riaditeľ a prezident automobilky Nissan, komentuje situáciu: "Jedná sa o prelomovú transakciu, ktorá je obojstranne výhodná pre Nissan aj pre Mitsubishi Motors. Vytvorí novú dynamiku v automobilovom priemysle vďaka intenzívnej spolupráci a budovaniu značných synergických výhod. Staneme sa najväčším akcionárom MMC, ktorý bude rešpektovať ich značku aj históriu a ktorý prispeje k ďalším možnostiam ich rastu. Podporíme MMC v prekonávaní prekážok, ktorým čelí a uvítame MMC ako nováčika v našej rastúcej aliančnej rodine.“

Rozhodnutie automobilky Nissan získať strategický podiel v MMC symbolizuje aktuálne rozšírenie aliančného modelu, ktorý stavia na 17-ročnej dohode o vzájomnej držbe akcií s automobilkou Renault. Nissan taktiež získal akciový podiel alebo uzavrel dohody o partnerskej spolupráci s ďalšími automobilovými skupinami, ako napr. Daimler a AvtoVaz.
 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén