Aktuálna súťažná otázka
Má expedičné Mitsubishi L200 Mountain Sherpa 3 uzávery diferenciálov?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

CITROËN Ë-JUMPY ZÍSKAL TITUL INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2021

Novinky

28.12.2020

Ë-JUMPY ZÍSKAL TITUL INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2021
Citroën ë-Jumpy získal prestížny titul International Van Of The Year 2021 (Medzinárodná dodávka roka 2021). Moderný dizajn a štýl, komfort na palube, dynamické jazdné vlastnosti a možnosti nabíjania spojené s tým najlepším z elektrického pohonu. To boli vlastnosti, ktoré najviac oslovili porotu zloženú z 24 novinárov a redaktorov, ktorí sa vo svojich periodikách zameriavajú na ľahké úžitkové vozidlá. Toto ocenenie od členov poroty I-VOTY, ktorej predsedá Jarlath Sweeney, podčiarkuje správnosť a dôležitosť rozsahu ponuky zameranej na energetickú zmenu a prispôsobenú potrebám podnikateľského prostredia. Treba pripomenúť, že automobilka Citroën získala ocenenie International Van Of The Year už šiesty raz v histórii.

„Celý tím automobilky Citroën je veľmi hrdý a teší sa zo zisku titulu International Van Of The Year 2021, ktorý odborná porota prisúdila modelu ë-Jumpy. Elektrická verzia modelu Jumpy prináša živnostníkom a podnikateľom nové riešenia mobility v mestských zónach, no vďaka dojazdu zvládne aj prepravné nároky v mimomestskom prostredí. Pritom si zachováva všetky vlastnosti a vymoženosti verzií so spaľovacími motormi. Nový model ë-Jumpy je verný stratégii značky Citroën, ktorá sa zameriava na podnikateľov a živnostníkov, pričom im prináša riešenia šité na mieru ich potrebám. Našou ambíciou je podporiť také inovácie a služby, ktoré im uľahčia a spríjemnia ich každodenné aktivity. Tento titul, ktorý nám prisúdila porota odborných novinárov, istotne využijeme aj pri našich predajných očakávaniach, ktoré máme s týmto vozidlom.“
Vincent Cobée – generálny riaditeľ značky Citroën

KĽÚČOVÉ PRVKY ÚSPECHU MODELU Ë-JUMPY
Nový model Citroën ë-Jumpy sa vyznačuje všetkými výhodami a vlastnosťami verzií so spaľovacími motormi v oblasti rozmerov, objemu nákladového priestoru a povoleného zaťaženia, ku ktorým pridáva dodatočný komfort spojený s elektrickým pohonom:

Všestranné využitie:
Podnikatelia a živnostníci majú na výber dve možnosti dojazdu, ktoré sa dokonale prispôsobia ich každodenným potrebám. Dve verzie dojazdu zároveň pokrývajú vzdialenosť, ktorú užívatelia v tomto segmente reálne potrebujú či už ide o inštalatérov, stavebníkov, dodávkové a zásielkové služby alebo o prevoz osôb: 230 km podľa cyklu WLTP vďaka batérii s kapacitou 50 kWh alebo 330 km so 75 kWh batériou.
Vďaka elektrifikácii má táto kompaktná dodávka voľný vstup do centier miest s obmedzeným vjazdom a zároveň zvládne aj jazdu na dlhšie trasy.

Pohodlie jazdy:
Nový model Citroën ë-Jumpy zvyšuje komfort jazdy najmä tým, že nevydáva žiaden hluk, ani vibrácie. Jeho motor s výkonom 100 kW (136 k) umožňuje pokojne a plynulo dosiahnuť na cestách maximálnu rýchlosť 130 km/h. Okrem toho sa vyznačuje krútiacim momentom dostupným ihneď po naštartovaní a tým, že odpadáva potreba radiť prevodové stupne. To všetko zvyšuje úroveň pohodlia pracovne vyťažených ľudí.

Zjednodušenie používania:
Nový model Citroën ë-Jumpy sa veľmi jednoducho nabíja z domácej zásuvky (kábel typu 2 pre štandardnú 8 A zásuvku alebo zosilnenú 16 A s puzdrom typu Green’Up), prípadne cez súkromné alebo verejné nabíjačky (kábel typu 3 – 32 A cez Wallbox) či prostredníctvom verejnej rýchlonabíjačky, ktorá umožňuje nabitie batérie na 80 % za iba 30 minút.  Dotyková 7-palcová obrazovka modelu Citroën ë-Jumpy poskytuje prístup k informáciám o elektrickom stave vozidla ako: prúdenie energie, štatistiky spotreby, nastavenie nabíjania, prednastavenie vyhrievania vozidla.

To najlepšie z modelu Citroën Jumpy
Oproti verziám so spaľovacími motormi sa nerobili žiadne kompromisy v oblasti vlastností, ktoré podnikateľom a živnostníkom uľahčujú život. Dodáva sa vo všetkých verziách, s troma dostupnými dĺžkami a s výškou 1,9 m, čo umožňuje prístup na všetky parkoviská. Rovnako ako verzie so spaľovacími motormi ponúka zhodné prepravné objemy a možnosti povoleného zaťaženia či variabilitu: ložná plocha s objemom do 6,6 m3, povolené zaťaženie 1 275 kg, využiteľná šírka medzi vnútornými blatníkmi 1,25 m, Moduwork…
No a nakoniec, ako správne úžitkové vozidlo zamerané na živnostníkov a remeselníkov, jeho prevádzkové náklady zostávajú primerane skromné.

Citroën takto opäť ukazuje svoje obrovské schopnosti v oblasti úžitkových vozidiel a svoj zámer prinášať zákazníkom užitočné riešenia. V tomto období energetickej zmeny sa nový model Citroën ë-Jumpy ukazuje ako nevyhnutný nástroj pre podnikateľov, živnostníkov a remeselníkov či rôzne občianske združenia. Spája najlepšie a preverené vlastnosti modelu Jumpy s výhodami, ktoré prináša elektrický pohon v podobe vyššieho pohodlia, komfortu, slobody pohybu či zníženia nákladov.
 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén