TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrábajú VW Golf dlhšie ako 50 rokov?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Dizajn modelu Kia ProCeed

Novinky

5.10.2018

Model pro_cee’d absolvoval svoj celosvetový debut pred desiatimi rokmi a odvtedy bol vždy modelom s emocionálnou aurou v rodine cee'd. „Vtedy sme úspešne tlačili na vlajkový model, ktorý by vyjadroval vášeň, lásku a číre nadšenie, ktoré v spoločnosti Kia cítime k autám. Koniec koncov, v prvom rade sme fanúšikovia áut, dizajnéri sme až na druhom mieste,“ vysvetľuje Guillaume.

„Zatiaľ čo jeho nástupca v roku 2012 pokračoval v tomto dynamickom rodokmeni ďalej, vedeli sme, že nároční európski vodiči sú otvorení myšlienke niečoho, čo nespadá do kategórie tradičných trojdverových športových hatchbackov,“ dodáva Guillaume.

Guillaume a jeho tím preskúmali, ako čo najlepšie znova vynájsť model pro_cee'd a zabezpečiť, aby sa nestratil ani kúsok z jeho vitality a živosti. Pracoval na tom so svojím európskym dizajnérskym tímom vo Frankfurte pod vedením Petra Schreyera, prezidenta dizajnu a hlavného dizajnéra spoločnosti.

Koncept Proceed, ktorý uchvátil návštevníkov Medzinárodného autosalónu vo Frankfurte nad Mohanom v septembri 2017, bol dramatickým náznakom nového dizajnového smerovania, podľa ktorého pracovali Guillaume a jeho tím. Úchvatný koncept prevzal známy päťdverový formát a prepracoval ho, pričom spojil impozantný nový vizuálny charakter s veľkorysou dávkou flexibility.

Nie je prekvapením, že nový ProCeed – navrhnutý, vyvinutý a skonštruovaný výhradne pre Európu – úzko nadväzuje na projektový návrh predstavený konceptom Proceed. Zatiaľ čo model ProCeed využíva rovnakú architektúru a dizajn prednej časti ako jeho päťdverový súrodenec, všetky diely za predným stĺpikom sú jedinečné pre ProCeed.

Model ProCeed sa inšpiroval vozidlom vystaveným na frankfurtskom autosalóne v roku 2017. Jeho nízka strecha prechádza tesne ponad úzke okná kabíny a následne dramaticky klesá do bodu, kde sa stretáva s dverami batožinového priestoru s integrovaným strešným spojlerom. Samotnú kabínu s čiernymi strednými a zadnými stĺpikmi zvýrazňuje zreteľná chrómová lišta a dotvárajú ju precízne umiestnené „žraločie“ lamely v spodnej časti zadných stĺpikov.

Mohutné blatníky sa ďalej rozširujú ponad zadný previs, doplnené o širokú svetelnú lištu s LED svetlami, čo je ďalší dizajnový prvok odvodený od minuloročného konceptu.

Napriek týmto vrtkým proporciám, s ktorými je model nižší a dlhší ako hatchback aj kombi Ceed, sa v novom modeli ProCeed spája nádherne prepracovaná karoséria s usporiadaním vhodným pre rodiny, čím vzniká auto, ktoré je zaujímavé na pohľad aj na používanie. Aby si zachoval štatút vlajkovej lode, nový ProCeed bude k dispozícii len ako vysokovýkonný model GT alebo vo výbave GT-Line.

„Nový ProCeed je auto, ktoré je veľmi blízke môjmu srdcu, pretože prvá generácia pro_cee'd bola prvým modelom Kia, ktorý som navrhol od základu,“ pokračuje Guillaume. „Ako dizajnérsky tím so spoločnou vášňou k autá sme túto emocionálnu líniu sledovali od pôvodného modelu pro_cee'd až po vytvorenie nového modelu ProCeed, kde sme vložili rovnako nespútané nadšenie.“

„Aby nedošlo k omylu, aj keď sa zmenil päťdverový formát, názov ProCeed nie. Viete, ProCeed nebol len názov, ktorý sme automaticky dali nášmu predchádzajúcemu trojdverovému modelu cee'd,“ vysvetľuje Guillaume. „Znamená oveľa viac – je to označenie určené pre model, ktorý nielenže patrí na vrchol rodiny Ceed, ale ktorý možno taktiež okamžite identifikovať ako auto s najväčšími emóciami v tomto modelovom rade. ProCeed je skrátka Kia, z ktorej sa vám rozbúcha srdce.“

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén