Aktuálna súťažná otázka
Je Renault Captur crossover druhej generácie?
 
A: Áno

B: Nie 
 

MODERNIZOVANÝ LEXUS CT 200H: ŠPORTOVEJŠÍ VZHĽAD, UPRAVENÝ INTERIÉR A PROGRESÍVNA VÝBAVA

20.6.2017

Keď Lexus na ženevskom autosalóne v roku 2010 prvýkrát predstavil model CT 200h, išlo o prvý kompaktný hybridný hatchback v segmente luxusných vozidiel. Model CT 200h sa stal jedným z najpredávanejších hybridných modelov značky. Od uvedenia na trh v roku 2011 dokázal Lexus celosvetovo predať približne 300-tisíc vozidiel CT 200h, z toho asi 75 tisíc v Európe, ktorá v prípade tohto modelu predstavuje jeden z najväčších trhov.

V prípade aktuálne uvádzanej modernizovanej verzie stavia Lexus na silných stránkach modelu CT 200h a jeho zaslúženej dobrej povesti vďaka nízkej spotrebe paliva a mimoriadnej spoľahlivosti. Tieto atribúty dopĺňa o modernizovaný exteriér, ktorý stelesňuje radosť zo šoférovania – avšak bez kompromisov v oblasti používateľského komfortu a hospodárnosti.

 

DIZAJN EXTERIÉRU A VÝRAZNEJŠÍ VZHĽAD

Päťdverový Lexus CT 200h už od svojho vzniku predstavuje konštrukčné riešenie, ktoré majiteľovi s aktívnym životným štýlom prináša radosť za volantom pri zachovaní cestovného pohodlia. To všetko v kombinácii s kabínou ponúkajúcou najmodernejšie technológie, luxusný dizajn a prvotriedne materiály.

CT 200h teraz ponúka výrazne modernejšie a agresívnejšie predné partie, najmä vďaka novej štruktúre charakteristickej masky chladiča v tvare vretena, ktorá podčiarkuje celkovú sofistikovanosť tohto modelu. Zmizol integrovaný nárazník tiahnuci sa naprieč maskou chladiča tesne pod logom Lexus, čo platí aj pre horizontálne lamely v maske. Rámčeky hmlových svetiel sú teraz nalakované sivou metalízou a majú trojuholníkový prierez s ostrými hranami. Svetlá na denné svietenie v tvare šípu sa presunuli nad svetlomety s jedným projektorom, potvrdzujúc dojem jednoliatosti s charakteristickými bočnými krivkami vozidla.

Lexus CT 200h získal vďaka novým štylistickým prvkom modernejší, dynamickejší, ale súčasne aj rafinovanejší charakter, vďaka ktorému toto kompaktné päťdverové vozidlo pôsobí pri pohľade spredu mocnejšie a efektívnejšie.

Vďaka novým zadným svetlám s motívom písmena „L“ pôsobí model CT 200h športovejšie a opticky širšie. Nové, širšie zadné združené svetlá teraz využívajú iba LED diódy, čo platí aj pre žiarivé LED smerovky v spodnej časti každého koncového svetla. Týmto sa opakuje charakteristický motív „L“ a súčasne zlepšuje viditeľnosť nového modelu CT pri pohľade zozadu.

Horné aj spodné krivky diódových zadných svetiel sa smerom k bokom rozširujú, čím opticky akcentujú šírku koncových svetiel. Vozidlo tak v tomto smere pôsobí robustnejšie a stabilnejšie. Ozdobná lišta piatych dverí – obklopujúca logo Lexus medzi sklom a zadnými svetlami – dodáva športovo vyzerajúcej zadnej časti atletickejší charakter. Spodná časť zadného nárazníka, teraz v metalicky striebornom a čiernom vyhotovení, bola tvarovo prepracovaná s dôrazom na agresívnejší vzhľad vozidla. Rámčeky zadných odraziek majú teraz metalicky sivý odtieň, ktorý ladí s rámčekmi predných hmlových svetiel.

Profil modelu CT 200h oživujú športovejšie kolesá – od základných 15" kolies až po zliatinové 17" kolesá F SPORT v tmavom metalickom odtieni. Za zmienku stoja aj nové 16" kolesá s desiatimi lúčmi, brúseným povrchom a tmavým metalickým lakovaním.

SVIEŽA MODERNIZÁCIA INTERIÉRU

Stačí krátke nahliadnutie do kabíny a hneď je jasné, že CT 200h ponúka jeden z najkultivovanejších interiérov v danej triede – k tomu prispievajú vysoko kvalitné materiály, výrazne štruktúrované povrchy a zaujímavá filozofia celkového stvárnenia, kladúca dôraz na formu, ktorá je však vždy podriadená funkcii.

V ponuke sa teraz objavuje navigačný systém Lexus s väčšou širokouhlou obrazovkou s uhlopriečkou 10,3" (predtým 7").

Zákazníci si môžu vybrať zo širšej palety farieb pre interiér vrátane nových kombinácií. K dispozícii je napríklad pôsobivá hladká koža v dvojfarebnom vyhotovení, kombinácia látkového čalúnenia a odolnej umelej kože, resp. úplne nové, čisto látkové čalúnenie. Celkovo je dostupných deväť rôznych vyhotovení.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén