Aktuálna súťažná otázka
Zúčastnil sa Peugeot 24-hodinovky Le Mans?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

Nová Toyota Land Cruiser už pozná ceny pre slovenský trh

Novinky

24.9.2020

Na slovenský trh prichádza zmodernizovaná Toyota Land Cruiser. Ponúkne výkonnejšiu pohonnú jednotku, nové bezpečnostné asistenčné systémy a niekoľko dizajnových úprav. Uvádzacia cena nového modelu LC 150 sa začína na 46 990 €.

 

Nový Land Cruiser je poháňaný prepracovaným vznetovým štvorvalcom s objemom 2,8 litra s výkonom 150 kW, čo je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 20 kW viac. Krútiaci moment vzrástol o 50 Nm na 500 Nm. Nový agregát, ktorý sa dodáva s manuálnou ale taktiež aj s automatickou prevodovkou.

 

Land Cruiser je model, ktorý Toyota počas takmer 70 rokov jeho existencie doviedla takmer k dokonalosti. Prináša kombináciu bezkonkurenčnej spoľahlivosti, odolnosti a kvality aj v tých najnáročnejších terénoch s príkladným štýlom a najmodernejšími technológiami.

 

Súčasťou výbavy legendárneho SUV je teraz systém Stop&Start, ktorý znižuje spotrebu o 0,7 litra nafty na 7 litrov na 100 km a emisie CO2 o 18 g/km. Novinkou je bezpečnostný protikolízny systém s detekciou chodcov v noci a detekciou cyklistov cez deň, inteligentný adaptívny tempomat alebo nový multimediálny systém Toyota Touch 2 a funkcia pripojenia prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto.

 

Hlavnou zmenou v oblasti dizajnu je nový tvar hmlových svetlometov. Výbava Executive sa okrem toho vyznačuje tmavou chrómovanou mriežkou chladiča, čiernou lištou okolo okien, krytmi zadných svetiel s chrómovým efektom a tmavším interiérom s čalúnením z čiernej kože.

 

Land Cruiser bude dostupný v 5 - miestnej alebo 7 - miestnej verzii, v 4 stupňoch výbavy od základného stupňa Prado až po Executive (7-miestna verzia) za cenu 65 890 €. Podrobný cenník je dostupný na webe www.toyota.sk.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén