Aktuálna súťažná otázka
Je Renault Captur crossover druhej generácie?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Nový Mégane R.S. sa ukázal na Veľkej cene v Monaku

Novinky

30.5.2017Veľká cena F1 v Monaku je miestom, kde sa po prvýkrát ukázal verejnosti Nový Mégane R.S., ktorý šoféroval pilot F1
Nico Hülkenberg. Karoséria v žltej a čiernej farbe, ktorá bola inšpirovaná novou vizuálnou identitou značky Renault Sport, ešte viac zvýrazňuje športové línie vozidla. “Myslím si, že na predstavenie nového modelu sme nemohli vybrať vhodnejší a vplyvnejší moment, ako 40. výročie vstupu značky Renault do F1,” povedal Patrice Ratti, riaditeľ vozidiel Renault Sport.

Jazdec F1 Nico Hülkenberg predviedol na trati v Monaku krátku ukážku toho, čo príde s novou generáciou modelu Mégane R.S. Ale nebolo to po prvýkrát, čo sedel za volantom tohto modelu: “Mal som príležitosť podieľať sa na vývoji vozidla a bol som ohromený dokonalosťou karosérie. Renault Sport odviedol pôsobivú prácu. Bolo mi veľkou cťou jazdiť dnes na legendárnom okruhu v Monaku!”

Prvý Mégane R.S. bol predstavený už v roku 2004 a odvtedy bolo cieľom tohto modelu priniesť DNA motoristickému športu pre všetkých za dostupnú cenu. Experti z Renault Sport využívajú znalosti z F1, aby zefektívnili aerodynamiku, spoľahlivosť a výkon.

“Naším cieľom je, aby sa Nový Mégane R.S. stal mierkou a vzorom v oblasti kompaktných športových vozidiel,” dodal Patrice Ratti. Každý zákazník si bude môcť vybrať, pretože vozidlo bude dostupné s manuálnou, aj automatickou dvojspojkovou EDC prevodovkou.

Nový Mégane R.S. bude odhalený 12. septembra na autosalóne vo Frankfurte a predávať sa začne v prvom štvrťroku 2018.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén