Aktuálna súťažná otázka
Je Renault Captur crossover druhej generácie?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Nový Opel Crossland X: Štýlový a cool ako SUV

Novinky

20.1.2017Iskrivý a kompaktný zvonka, veľmi priestranný a flexibilný vnútri s efektným dvojfarebným lakovaním a sebavedomým vzhľadom SUV – to je nový Opel Crossland X. Tento mestský model crossover (Crossover Utility Vehicle) je druhým členom rodiny modelov Opel X. Prináša prvky vybavenia orientované na rodinu do segmentu B a pripája sa k športovému bestselleru Mokka X. Väčší model Opel Grandland X bude uvedený do kompaktnej triedy (segment C) neskôr v tomto roku. Opel tým odštartoval produktovú ofenzívu “7 v 17”, v rámci ktorej bude uvedených 7 nových modelov v roku 2017. Dve novinky radu X spájajú to najlepšie z dvoch rozličných svetov: Výrazný dizajn, charakter SUV a vlastnosti optimalizované pre mestský životný štýl. Sú to modely Opel s určitým x-tra. Opel Crossland X bude mať premiéru v Berlíne 1. februára.

Na rozdiel od modelu Opel Mokka X, ktorý môže byť na želanie vybavený pohonom všetkých kolies pre príležitostnú jazdu v teréne, je nový Opel Crossland X svojimi vonkajšími rozmermi predurčený pre mestskú premávku a vďaka priestrannému interiéru je vhodný aj na dlhé jazdy. S dĺžkou 4,21 metra je nový Crossland X o 16 centimetrov kratší ako Astra, pričom je o 10 centimetrov vyšší. Posádka sedí vo zvýšenej polohe a má vynikajúci výhľad ako v SUV. Zákazníci, ktorí chcú mať ešte lepší výhľad všetkými smermi, si môžu objednať panoramatické strešné okno.

Novinka okrem toho prináša rozličné inovácie, zvyšujúce bezpečnosť, uľahčujúce ovládanie a zlepšujúce komfort. Príkladmi môžu byť AFL LED svetlomety, head-up displej, panoramatická cúvacia kamera so zorným uhlom 180 stupňov, parkovací automat Advanced Park Assist, ako aj asistenčné systémy Forward Collision Alert s funkciou Autonomous Emergency Braking, Lane Keep Assist, Speed Sign Recognition a Side Blind Spot Alert.

Nový Crossland X príde s typickou vynikajúcou konektivitou modelov Opel vďaka telematickému systému Opel OnStar a systémom infotainmentu IntelliLink s farebným dotykovým monitorom uhlopriečkou do 20,3 cm (8 palcov), kompatibilnými s Apple CarPlay a Android Auto.

Vodič a spolujazdec vpredu majú k dispozícii ocenené ergonomické sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným automobilovým výrobcom ponúkajúcim takéto sedadlá v segmente B (v modeloch Mokka X a Crossland X). Aj základný objem batožinového priestoru 410 litrov leží na špičke triedy. Navyše majú pasažieri vzadu možnosť posúvať si sedadlo v pozdĺžnom smere o 150 milimetrov a tým buď zväčšiť priestor na nohy alebo objem batožinového priestoru. To ďalej zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Milan Škarba
23.1.2017 09:36
Na prvý pohlad sa mi auto velmi páči, ktovie ako bude nastavená cena ?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén