Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
FIFA - Goal of the Century
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva VW Tiguan naftové a aj benzínové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

NOVÝ PEUGEOT E-308 a E-308 SW

16.9.2022

Obe karosárske verzie modelu PEUGEOT 308, sedan a kombi, sú už dostupné ako elektrické plug-in hybridy a od roku 2023 budú k dispozícii v 100% elektrickej verzii. PEUGEOT sa stane prvým európskym výrobcom, ktorý ponúkne 100% elektrické kombi. Elektrické modely Peugeot 308 a 308 SW budú poháňané úplne novým elektromotorom s výkonom 115 kW (156 k) a s dojazdom viac ako 400 km (podľa protokolu WLTP) v závislosti od úrovne výbavy. Táto dvojnásobná ponuka bez kompromisov je dokonale prispôsobená potrebám zákazníkov v segmente C. Jedinečný vzhľad modelu 308 sa spája s pre PEUGEOT typickým potešením z jazdy, s najlepšou účinnosťou v segmente a s priemernou spotrebou 12,7 kWh. Nové modely PEUGEOT E-308 a E-308 SW, dostupné v stupňoch výbavy Allure a GT, prídu na trh postupne v polovici roka 2023.

 

ELEGANCIA. Dizajn nových modelov PEUGEOT E-308 a E-308 SW vychádza z DNA značky PEUGEOT a spája dynamiku s výnimočnou kvalitou. Predĺžená predná kapota zvýrazňuje siluetu, línie sú zmyselné a ostro lomené a uprostred masky chladiča sa hrdo vyníma nové logo značky. Celková optimalizácia architektúry umožňuje efektívnejšie využitie vnútorného priestoru kabíny. Svetelný podpis v tvare tesákov rámuje predné svetlomety Matrix LED, ktoré, rovnako ako zadné LED svetlá v tvare levích pazúrov, zdôrazňujú príslušnosť modelu 308 a 308 SW k rodine značky PEUGEOT.

 

Pre 100% elektrické verzie modelov PEUGEOT 308 a 308 SW boli špeciálne vyvinuté nové 18-palcové hliníkové kolesá. Zvláštna pozornosť bola venovaná ich aerodynamickej účinnosti na optimalizáciu výkonu.

 

VÝNIMOČNOSŤ. Nové modely PEUGEOT E-308 a E-308 SW prídu na trh s úplne novým plne elektrickým motorom s výkonom 115 kW (156 k) a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm (dostupným od 0 km/h). Motor bude poháňať vozidlo nehlučne, bez vibrácií a bez emisií CO2. Elektromotor doplní súčasnú ponuku, ktorá zahŕňa plug-in hybridy s výkonom 180 k/132 kW a 225 k/162 kW a verzie so spaľovacími motormi.

 

Redukčná prevodovka vo vozidlách PEUGEOT E-308 a E-308 SW optimalizuje dojazd, pričom zachováva vysokú úroveň výkonu a odozvy špecifické pre elektrické motory.

 

Aj batéria je novej generácie. Ide o vysokonapäťovú batériu s kapacitou  54 kWh (51 kWh využiteľná kapacita) s novým chemickým zložením s podielom 80% niklu - 10% mangánu - 10% kobaltu. Pracuje pri napätí 400 V a umožňuje dojazd viac ako 400 km podľa protokolu WLTP (v procese schvaľovania).

 

Konštruktéri vozidiel PEUGEOT E-308 a E-308 SW sa zamerali predovšetkým na účinnosť. Ich spoločné úsilie v oblasti zlepšenia motora, batérie, aerodynamiky (optimalizácia prednej časti a podvozku), optimalizácia hmotnosti (platforma EMP2) a zníženie trecích strát (pneumatiky triedy A) umožnili dosiahnuť pozoruhodne nízku priemernú spotrebu energie: 12,7 kWh na 100 km, čo je referenčná hodnota medzi 100% elektrickými vozidlami v segmente C.

 

Okrem toho môže vodič v záujme čo najefektívnejšieho riadenia spotreby energie zvoliť jazdný režim (ECO, NORMAL a SPORT) a vďaka režimu „BRAKE“ dokonca zvýšiť spomalenie pri uvoľnení plynového pedálu, aby optimalizoval rekuperáciu energie.

 

K štandardnej výbave patrí trojfázová palubná nabíjačka s výkonom 11 kW. Nabíjacia zásuvka umožňuje všetky režimy nabíjania. Prostredníctvom 100 kW verejnej nabíjacej stanice sa vozidlo nabije z 20 % na 80 % za menej ako 25 minút.

 

Nové verzie PEUGEOT E-308 a E-308 SW sú po technologickej stránke vybavené najnovšou generáciou jazdných asistentov pre pohodlnú a bezpečnú jazdu. Patrí k nim:

•     Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go,

•     Systém monitorovania mŕtveho uhla s predĺženým dosahom (75 metrov),

•     Rear Traffic Alert, ktorý upozorňuje na nebezpečenstvo pri cúvaní.

 

 

EMÓCIA. Nový PEUGEOT E-308 a E-308 SW ponúka vodičovi a posádke najnovšiu generáciu ergonomického usporiadania kabíny PEUGEOT i-Cockpit®, ktorú možno identifikovať podľa:

•     kompaktného vyhrievaného volantu s výborným ovládaním pre potešenie z jazdy,

  •  plne konfigurovateľného 3D digitálneho prístrojového panelu,

•     stredového 10´´  dotykového displeja.

 

Veľký dôraz bol kladený aj na spracovanie kabíny, na invenčnosť v podobe plne konfigurovateľných virtuálnych ovládačov i-toggles a na konektivitu zahŕňajúcu najnovšie technológiu i-Connect® Advanced,  čo je informačno-zábavný systém, vďaka ktorému je jazdenie a cestovanie intuitívnejšie a príjemnejšie.

 

V závislosti od krajiny predaja bude možné nové modely PEUGEOT E-308 a E-308 SW kúpiť online prostredníctvom webového sídla značky, čo zaručuje 100% digitálny a bezpečný nákup („Selling On line“). Zákazníci si takto môžu kúpiť nové vozidlo, vymeniť staré vozidlo a financovať nové vozidlo zo svojho smartfónu, tabletu alebo počítača. Každý zákazník sa môže rozhodnúť, či si nechá vozidlo bezplatne doručiť domov.

 

V ponuke je celý rad služieb, ktoré zákazníkom uľahčujú každodenný život. Napríklad aplikácia MyPeugeot® komunikuje s vozidlom na diaľku a dokáže naprogramovať nabíjanie, či prednastaviť teplotu.

 

Aplikácia Free2Move e-solutions umožňuje používateľom naplánovať cestu a hlavne nabíjanie vďaka sledovaniu nabíjacích staníc na trase.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén