TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrábajú VW Golf dlhšie ako 50 rokov?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Prejazd piatimi kontinentami s Toyotou sa presúva do Ázie

21.12.2018

Počas dvoch mesiacov celkovo 76 ľudí pokorilo vzdialenosť 10 600 kilometrov. Tím zdolal rôznorodé africké cesty všetkého druhu a na vlastnej koži okúsil kruté podmienky. Projekt Prejazd piatimi kontinentami, ktorý sa koná pod záštitou tímu TOYOTA GAZOO Racing, je praktickou ukážkou prístupu genchi genbutsu (jednej z kľúčových hodnôt značky Toyota), teda overovania priamo v praxi na vlastnej koži.

 

Za volanty sa posadili samotní zamestnanci spoločnosti Toyota z Japonska aj miestnych pridružených spoločností a vydali sa na cesty, po ktorých bežne jazdia ich zákazníci. Členovia tímu svojím zapojením do projektu zlepšujú svoje povedomie o cestách na celom svete, spoznávajú rôzne svetové kultúry z prvej ruky a spoločne hľadajú riešenie rôznych problémov a výziev. Takto získané skúsenosti im umožnia rozvíjať intuíciu pri výrobe neustále lepších automobilov, a to spôsobom, ktorý nemožno skopírovať pri pracovnom stole alebo na skúšobnej dráhe.

 

Projekt Prejazd piatimi kontinentami sa začal v roku 2014 v Austrálii, potom sa v roku 2015 presunul do Severnej Ameriky, ďalej v roku 2016 do Latinskej Ameriky, v roku 2017 do Európy a následne v roku 2018 do Afriky. Do projektu sa zapojilo 556 členov z Japonska aj ďalších krajín, ktorí počas 399 dní prešli celkovo 99 600 kilometrov.

 

„Vďaka získaným skúsenostiam som mohol prehodnotiť položky zahrnuté do testovania vozidiel a tieto skúsenosti s výhodou využívam pri svojej každodennej práci. V projekte som zistil, že je rozdiel medzi mojimi vlastnými pocitmi a pocitmi našich zákazníkov – donútilo ma to viac vnímať názory zákazníkov a nestranne posudzovať to, čo nám hovoria,“ hovorí jeden z účastníkov projektu.

 

Na jar 2019 sa Toyota presunie do Ázie, kde sa v oblasti Stredného východu začne finálna fáza projektu Prejazd piatimi kontinentmi.

 

Komentár Akia Tojodu (prezidenta spoločnosti Toyota Motor Corporation)

Projekt Prejazd piatimi kontinentami sme začali v roku 2014. Motiváciou pre spoločnosť Toyota bolo stať sa automobilkou, ktorá vyrába stále lepšie automobily, a bolo nám jasné, že na to potrebujeme lepšie poznať cesty celého sveta. Na začiatku projektu sa na pozícii kľúčových členov tímu zapájali ľudia z našich technických úsekov. V priebehu piatich rokov sa však zúčastňovali aj ďalší členovia z rôznych ďalších úsekov, vrátane predaja, nákupu, pracovnoprávnych vzťahov alebo účtovníctva.

 

Projektu som sa zúčastnil aj ja osobne a posadil som sa za volant na cestách na každom navštívenom kontinente.

 

Africkú časť projektu Prejazd piatimi kontinentami neabsolvovala Toyota sama, tentoraz sme išli spoločne s účastníkmi zo spoločností SUZUKI, Hino Motors a TOYOTA AUTO BODY. Tieto firmy sú našimi partnermi, ktorí zdieľajú rovnakú víziu vyrábať čoraz lepšie automobily, ktoré budú robiť radosť našim zákazníkom, a ktorí majú rovnakú túžbu formovať budúcnosť mobility. Ani tu neexistujú žiadne prirodzené hranice.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén