Aktuálna súťažná otázka
Je KIA XCeed dostupná aj s pohonom všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

Pripravuje Lexus vzrušujúce novinky?

12.3.2020

Spoločnosť Lexus intenzívne investuje do komfortu a bezpečnosti. Japonci však pri každej príležitosti  zdôrazňujú aj to, že  chcú vyrábať autá s vzrušujúcim dizajnom a vysokým výkonom. Premiéry, ktoré môžeme podľa najnovších chýrov očakávať na budúci rok, to len potvrdzujú. 

Nová SUV vlajková loď

Odhalenia týkajúce sa nových modelov Lexusu zverejnil japonský portál  Best Car Web. Podľa portálu má v polovici budúceho roku na trhu debutovať nové vlajkové SUV. Predlohou bude  pravdepodobne koncept LF-1 Limitless z roku 2018. Auto by malo konkurovať modelom, ako sú Maserati Levante alebo Bentley Bentayga.

Dizajn vozidla by mal byť založený na platforme GA-L, známej z  Lexusu LS. Pod kapotou bude pracovať štvorlitrový motor V8 twin-turbo alebo hybridná pohonná sústava  s motorom V6 3.5. Ak automobilka skutočne pracuje na tomto modeli, bude výber spomenutých pohonných jednotiek prirodzeným krokom. Lexus v súčasnosti pripravuje  V8 s dvojitým prepĺňaním a  motor V6 už niekoľko rokov montuje napríklad do hybridného modelu LS 500h. 

Super výkonná limuzína

Novej reinkarnácie sa môže dočkať aj vlajková limuzína  Lexusu. Chýry o športovom modeli LS F sa v médiách objavujú už niekoľko rokov. Podľa portálu by sa mali stať skutočnosťou v roku 2021.  Lexus LS F s očakávaným motorom V8 twin-turbo môže dosiahnuť výkon až 670 koní! Po  modeloch  IS F a  GS F by bol tretím sedanom v histórii značky s označením F, ktorá je rezervovaná pre plnokrvné športové verzie.  

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén