Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Je Renault Austral E plug-in hybrid?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Toyota a CaetanoBus uvádzajú bezemisné autobusy pod spoločnou značkou

19.7.2021

Toyota Motor Europe sa venuje začleňovaniu technológie palivových článkov vrátane súprav palivových článkov, vodíkových zásobníkov a ďalších kľúčových komponentov do vodíkových mestských autobusov firmy CaetanoBus už od roku 2019.

 

V decembri 2020 následne Toyota Caetano Portugal (TCAP) vstúpila ako akcionár do firmy CaetanoBus s cieľom podporiť rýchlu expanziu kľúčových aktivít výroby, vývoja a predaja bezemisných autobusov.

 

Portugalský výrobca počas minulého roka posilnil svoje zastúpenie na medzinárodnej scéne formou prudko rastúceho predaja bezemisných autobusov po celej Európe.

 

„Spojením našich značiek rozširujeme dlhodobú partnerskú spoluprácu s Toyotou na celé odvetvie bezemisných autobusov. To nám umožňuje demonštrovať jednak technické schopnosti a doplňujúce sa technológie, ale aj dokonalé zladenie firiem na ceste k dekarbonizácii,“ uviedol José Ramos, prezident spoločnosti CaetanoBus.

 

H2.City Gold je elektrický autobus CaetanoBus poháňaný vodíkom s využitím systému palivových článkov od Toyoty. Mestský autobus disponuje dojazdom 400 km a jeho natankovanie nezaberie viac než 9 minút.

 

Vozidlo predstavuje prvý krok v rámci stratégie co-brandingu, ktorej súčasťou je aj čisto elektrický autobus e.City Gold. Kľúčovou súčasťou tejto stratégie spojenia značiek je zmena v označovaní vozidiel, ktoré budú po novom používať logo Caetano aj logo Toyota s odkazom na vysokú známosť značky Toyota medzi európskymi zákazníkmi.

 

„Spoločný branding bezemisných autobusov CaetanoBus svedčí o dôvere v našu najnovšiu investíciu a rovnako aj našu dlhodobú partnerskú spoluprácu s firmou Caetano. Taktiež zdôrazňuje význam, ktorý Toyota prikladá vývoju prostriedkov bezemisnej mobility mimo automobilov na našej ceste k uhlíkovej neutralite,“ hovorí Matt Harrison, prezident a CEO spoločnosti Toyota Motor Europe.

 

 

O spoločnosti CaetanoBus

 

Portugalská spoločnosť CaetanoBus v čiastočnom vlastníctve firiem Toyota Caetano Portugal a Mitsui & Co sa zameriava na výrobu autobusov a podvozkov. Firma disponuje ucelenou ponukou vozidiel pre mestskú a letiskovú dopravu, ktoré dokazujú jej schopnosť vývoja jedinečných riešení mobility so zameraním na potreby zákazníkov. CaetanoBus je tiež výrobcom vozidla COBUS, ktoré je svetovým lídrom v oblasti letiskovej autobusovej dopravy. CaetanoBus sa zameriava na elektrickú mobilitu od roku 1980.

 

 
 
 
 
 
 
Autosalón
RENAULT AUSTRAL E30.11.2023
ŠKODA KODIAQ 2.0 TSI 4x430.11.2023
KIA EV930.11.2023
VOLVO C40 RECHARGE30.11.2023
KIA SPORTAGE 1.6 T GDi MHEV23.11.2023
LEXUS RZ 450e23.11.2023
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén