Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
FIFA - Goal of the Century
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Vyrábajú Lexus ES už v 7. generácii?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Toyota predstavuje nové vyhotovenie Land Cruiser Matt Black Edition

Novinky

13.7.2022

Toyota Land Cruiser sa už vyše 70 rokov teší bezkonkurenčnej povesti pre svoju odolnosť a schopnosť poradiť si s najnáročnejším terénom. Práve to je základom najnovšieho vyhotovenia Toyoty Land Cruiser, ktorým je špecifický variant Matt Black Edition.

Ako vyplýva zo samotného označenia, nová verzia prichádza s matne čiernou povrchovou úpravou prvkov exteriéru s cieľom vyjadriť neodmysliteľnú robustnosť a účelnosť modelu Land Cruiser.

 

Nová povrchová úprava zahŕňa lemovanie masky chladiča a jej vertikálne rebrá, horné dekóra svetlometov a rámčeky okolo hmlových svetiel. Matne čierne sú ďalej bočné nášľapné prahy, strešné lišty, kryty vonkajších spätných zrkadiel a 18-palcové zliatinové kolesá spoločne s ozdobným prvkom výklopných zadných dverí nad registračnou značkou.

 

Sviežu úpravu dostal aj interiér, kde ponuku čalúnení sedadiel obohatili dva nové varianty koženého čalúnenia s čiernymi operadlami a čiernymi sedákmi v kombinácii s bočnicami v kontrastnej sivej, resp. hnedej farbe. V prípade hnedej ide o odtieň konského sedla.

 

Nový variant Matt Black Edition je k dispozícii pre najvyššiu výbavu Toyoty Land Cruiser v päťdverovom vyhotovení. Používa existujúci pohon všetkých kolies a preplňovaný naftový štvorvalec 2,8 litra s maximálnym výkonom 204 koní, krútiacim momentom 500 Nm a šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

 

Dostupnosť jednotlivých prvkov závisí od línie výbavy. Štruktúra línií výbavy a ich obsah sa môžu líšiť podľa konkrétneho trhu. Na Slovensku bude Matt Black Edition v ponuke ako štandard v rámci výbavy Executive.

 

Spustenie predaja novej Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition na európskych trhoch je naplánované na posledný štvrťrok 2022.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén