TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-30G122 pohon všetkých 4 kolies?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Toyota predstavuje nový päťmiestny Prius Plug-in Hybrid

Novinky

24.7.2019

Prius, celosvetovo prvý hybridný automobil, je technologicky vylepšovaný už viac ako 20 rokov. Nové prevedenie Plug-in ponúka zákazníkom päť miest na sedenie a nový čierny metalický lak.

Prepracovaná plne hybridná pohonná sústava má veľmi nízku spotrebu paliva – 1,3 litra/100 km pri emisiách CO2 na úrovni 29 g/km (podľa metodiky WLTP), pričom ponúka aj možnosť jazdy len na elektrinu do vzdialenosti až 50 km pri maximálnej cestovnej rýchlosti 135 km/h.

 

Nízke emisie a špecifické jazdné schopnosti Toyoty Prius Plug-in v čisto elektrickom režime stoja na jedinečných technológiách. Prius Plug-in je vybavený tepelným čerpadlom, ktoré využíva teplo z okolitého ovzdušia a pomáha tak zvyšovať prevádzkovú účinnosť oproti klasickým systémom kúrenia, ktoré využívajú odpadové teplo z motora alebo sú napájané elektrinou.

 

Systém ohrevu batérie zase počas dobíjania zahrieva články na efektívnu prevádzkovú teplotu, čo zaručuje dostatočnú úroveň výkonu a účinnosti batérií s cieľom maximálne obmedziť dopady chladného počasia na jazdný dosah v režime EV.

 

Výsadou modelu je aj unikátny fotovoltaický panel na výrobu elektriny pre dobíjanie hybridnej batérie. Dobíjanie solárnou energiou môže predĺžiť jazdný dosah v režime EV až o 5 km denne, čo zodpovedá približne 1 000 km jazdy čisto na elektrinu za rok (200 dní/rok). Od uvedenia na trh v septembri 2016 sa predalo cez 1 700 vozidiel Prius Plug-in Hybrid s fotovoltaickým panelom, čo teraz predstavuje cca 1 700 000 kilometrov prejdených každý rok na slnečnú energiu.

 

Nový Prius Plug-in Hybrid je aj praktickejší – ponúka totiž päť komfortných miest na sedenie. Interiér je vybavený kvalitnejšími čiernymi obkladmi, ktoré nahrádzajúce terajšie biele a novým čalúnením, exteriér zase zdobí nový metalický čierny lak.

 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén