Aktuálna súťažná otázka
Má expedičné Mitsubishi L200 Mountain Sherpa 3 uzávery diferenciálov?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

Z výrobnej linky v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia zišiel už 200-tisíci Peugeot 208

Novinky

3.12.2020

V trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia vyrobili včera večer už 200-tisíce vozidlo z novej generácie modelu Peugeot 208. Stalo sa tak len niečo viac ako rok po spustení sériovej výroby. Jubilejné vozidlo, ktoré vyšlo z linky akceptácie, bol Peugeot 208 v atraktívnej verzii GT Line žltej farby (Jaune Faro). Pod kapotou skrýval najnovší trojvalcový benzínový turbo-motor s objemom 1,2 litra s označením EB2ADTD_B. Vozidlo z radu najnovšej generácie modelu Peugeot 208, ktorý tento rok získal ocenenie Európske Auto roka 2020, je pripravené na export ku klientovi v Izraeli. Toto potvrdzuje dlhodobý veľký záujem klientov o tento model.

Trnavská automobilka získala súhlas s jeho sériovou výrobou v júli 2019. Tri mesiace po začiatku výroby termickej verzie bolo v Trnave vyrobené aj prvá 100% elektrická verzia e-208 s nulovými emisiami CO2. Zákazník si teda v rámci konceptu „Power of choice“ v prípade novej modelovej rady Peugeot 208 môže vybrať medzi elektrickou, benzínovou a dieselovou motorizáciou. S novým modelom pribudli v trnavskej automobilke tri nové farebné odtiene: modrá - Blue Vertigo, žltá - Jaune Faro a perleťovo-biela - Blanc Nacre. Systém pohonu tohto modelu sa montuje na novej, modernej, flexibilnej a ekologickej platforme známej pod skratkou CMP (Common Modular Platform). S novým vozidlom začalo v Trnave po prvýkrát aj lisovanie časti karosérie z hliníka.

Nová generácia modelu Peugeot 208, vyrábaná v Trnave, získala už množstvo ocenení. V marci 2020 to bolo najprestížnejšie ocenenie Európske auto roka 2020. Členovia poroty na novom modeli Peugeot 208 ocenili jeho odvážny dizajn a použité technológie. Do jeho vonkajšieho vzhľadu je pretavená DNA značky, vrátane charakteristických predných LED svetiel, pripomínajúcich tri šelmie pazúry. Výrazné lemy blatníkov a zadný spojler evokujú “anjelské číslo”. Peugeot i-Cockpit ® (head-up displej, kompaktný volant a dotykový displej) vylepšený inovatívnym 3D prístrojovým panelom je nielen estetický, ale zároveň aj zvyšuje bezpečnosť.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén