KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Oslavuje Citroen 50. výročie?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

Päťnásobný víťaz Auto Trophy

V súťaži Auto Trophy 2007 sa na prvých miestach vo svojich kategóriách umiestnili štyri modely značky Audi. Rozhodovali o tom čitatelia odborného magazínu Auto Zeitung.

Limitka pre číslo 147

Turín – Modelový rad Alfa Romeo 147 si na seba vzal úlohu pripomenúť spoluprácu s talianskym motocyklovým mýtusom Ducati. Tento zväzok pripomínal aj motocykel Ducati 1098 v expozícii Alfy na nitrianskom autosalóne.

Spomienka na šesťdesiate roky

Stuttgart – V šesťdesiatych rokoch sa preháňali na pretekárskych dráhach vozidlá Porsche typu Spyder. A zaznamenali viacero úspechov. Teraz prichádza čas na to, aby si táto automobilka túto slávu pripomenula limitovaným modelom.

Najúspešnejší dovážaný

Tokio – Vo víre všakovakých správ o anketách sa objavila aj jedna z ďalekého Japonska. Peugeot 207 sa podľa tamojšej organizácie Automotive Researchers’ & Journalists’ Conference of Japan (RJC) stal najlepším dovážaným vozidlom do Japonska.

Preverený v Euro NCAP

Bratislava – Nový Nissan získal pri testoch nezávislého Európskeho programu hodnotenia nových vozidiel (Euro NCAP) celkovo štyri hviezdičky za ochranu dospelých a detí.

Časy sa menia

Peking – Aston Martin bude najnovšie zdobiť predajné miesta aj na čínskom území. Konkrétne pôjde zatiaľ o dvoch predajcov, jeden bude mať sídlo v Pekingu a druhý v Shanghaii.

Súboj stíhačiek

Brescia – Na vojenskom letisku Ghedi v Taliannsku sa uskutočnil súboj dvoch stíhačiek. Jednej so štyrmi kolesami a druhej vojenskej. Lamborghini Reventon sa postavil proti lietadlu Panavia Tornado.

Najväčší fešák je Reventon

Sant’Agata Bolognese – Superšportový automobil Lamborghini Reventon sa stal najväčším krásavcom v špeciálnej kategórii automobilov. Premiérovo sa predstavil na autosalóne IAA vo Frankfurte.

Lotus oslavuje

Hethel – Štyridsiate narodeniny výroby športových automobilov oslavuje značka Lotus limitovanou sériou Elise S 40th Anniversary Limited Edition.

Rekordný súčet

Stuttgart – Skupina Mercedes Cars, do ktorej patria značky Mercedes-Benz, Maybach a smart dosiahla za január až október 2007 odbyt rekordných 1 056 900 vozidiel.

Zelený okrídlený šíp

Split – Do iniciatívy ponúknuť úsporné vozidlo sa zapája aj Škoda Auto Mladá Boleslav. V rámci predstavenia novej Fabie Combi v Chorvátsku zástupcovia tohto výrobcu oznámili, že roku 2008 príde do výroby a ponuky Škoda Fabia s označením Greenline.

Úsporní športovci?

Bratislava – Otázka znižovania emisií, nalinkovaná do roku 2012, nie je iba záležitosťou vymýšľania nových technológií pre osobné autá, ale aj otázkou, ako sa s ňou vyrovnajú športové značky.

Iba pre Ameriku

Torrance – Automobilka Toyota prináša na americký trh novinku, ktorá sa v Európe zatiaľ predávať nebude. Je to vozidlo Toyota Sequoia šité na mieru tamojších požiadaviek.

Terénne šesťdesiatiny

Londýn – Značka Land Rover je vo svete terénnych automobilov pojmom. Oslavuje šesťdesiatiny a preto predstavila limitovanú sériu modelu Defender s označením SVX

Inovácia na budúci rok

Tokio – Honda Legend sa kvôli svojim technologickým danostiam umiestnila najmä na americkom trhu, kde sa predáva pod označením Acura RL. Teraz prichádza obdobie, kedy široká motoristická verejnosť začína volať po inovácii.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén