TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-30G122 pohon všetkých 4 kolies?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

Daimler zaznamenal v USA veľký dopyt po miniautách

Viac než 30,000 zákazníkov prejavilo záujem o Smart Fortwo. Toto auto sa po prvý krát dostane na trh USA v druhej polovici roku 2008

Pekne po poriadku!

Detroit – Takto nejako uvažovali zodpovední z Nissanu, ktorí odprezentujú štúdiu automobilu s názvom Forum. Reálny concept sa zaskvie pod reflektormi jednej z hál detroitského autosalónu.

Koncept LAND ROVER COUPE

Podľa niektorých zrojov by malo ísť o predskokana nového modelu, ktorý bude menší než súčasný Land Rover Freelander 2.

Knight Rider 2.0

DEARBORN – Keď na jar roku 2008 predstaví Ford svoj Shelby GT500KR nebuďte prekvapení ak okolo významu písmen "KR" vznikne nejaký rozruch.

Citroen C5 – silný tromf

Automobilka Citroen zaháji budúci rok v znamení luxusu a útoku na premiantov segmentu manažérskych vozidiel. Áno už je to tu - Citroen predstaví v januári na autosalóne v Bruseli svoju najžeravejšiu novinku, model C5.

Spojivo medzi kupé a SUV

Mníchov – Bavorská automobilka predstavuje prvé Sports Activity Coupé. Vozidlo spája eleganciu automobilov typu kupé a štylistiku modelového radu X. Svoju výstavnú premiéru absolvuje 13. januára na North American International Auto Show v Detroite.

Tridsiatka Accorda

Londýn – Vo Veľkej Británii oslavuje Honda Accord svoje tridsiatiny. Pred tromi desaťročiami sa tu objavila na trhu a patrí medzi najúspešnejšie automobily.

Naznačenie budúcnosti

Bratislava – Land Rover Freelander môže mať podobné pokračovanie, ako naznačuje prichádzajúca štúdia. Koncept sa predstaví na autosalóne v Detroite a ponúkne karosériu s trojicou dverí.

Crossover Nissanu je úspešný

Sunderland – Kompaktný crossover Nissan Qashqai dosiahol v Európe hranicu 100 000 predaných vozidiel. Model sa začal predávať v marci a stotisíce vozidlo si jeho kupujúci odviezol v poslednom novembrovom týždni.

Prvá oficiálna podoba

Mladá Boleslav – Nedávno sme písali o prvých skúšobných jazdách na americkom kontinente. Teraz prichádza na rad prvá snímka luxusného zástupcu od výrobcu charakterizovaného okrídleným šípom.

Štyri kruhy lámu rekordy

Ingolstadt – Za prvých jedenásť mesiacov predala značka Audi približne 893 600 vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to o 7,3 percenta viac. Významné prírastky sa týkajú Veľkej Británie, Španielska, Ruska a Číny.

Mini na voľný čas

Mníchov – V roku 2009 sa má na automobilovej scéne objaviť Mini SAV (Sport Activity Vehicle). BMW oznámilo že koncept vypracovaný oddelením Mini Design a inžiniermi z BMW bude presunutý do Magna Steyr v rakúskom Grazi.

Príchod svalnatých línií

Detroit – Časy dobre vyzerajúcich športových automobilov z Ameriky má najnovšie oživiť automobil Dodge Challenger SRT8. V roku 2006 sa Challenger objavil ako štúdia, teraz sa otvára jeho sériová kariéra.

Zmena v oddelení dizajnu

Mladá Boleslav – Vedúci oddelenia dizajnu Škoda Auto, Jens Manske, prechádza do koncernového dizajnu. Pod jeho vedením vznikla nasledujúca generácia modelu Superb a ďalšie vozidlá, ktoré prídu na trh neskôr.

Luxus mieri na Ukrajinu

Kijev – Šľachtická značka Rolls-Royce rozširuje svoje zastúpenie na Ukrajine. Obchodný a marketingový riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, Graeme Grieve, otvoril predajňu týchto luxusných vozidiel v metropole tejto krajiny.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén