Aktuálna súťažná otázka
Má expedičné Mitsubishi L200 Mountain Sherpa 3 uzávery diferenciálov?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Riadené všetky kolesá

Ženeve – Horúcim želiezkom bude na autosalóne Renault Laguna GT. Jej hviezdnou technológiou je riadenie štyroch kolies. Zadné sa pri nízkych rýchlostiach natáčajú súhlasne s prednými kolesami, pri vysokých rýchlostiach je to opačne, aby sa dosiahla vyššia stabilita.

Novinkou je FlexDoors

Ženeva – Po skici je na svete prvá reálnejšia podoba modelu Opel Meriva. Zatiaľ ide o štúdiu, ku ktorej máme viac informácií. Ide o automobil typu monocab.

Kombi so štyrmi kruhmi

Ženeva – S novinkou sa na švajčiarskom autosalóne predstaví aj automobilka Audi. Nový A4 Avant ponúkne inovovaný vzhľad a techniku.

Dynamické SUV

Ženeva – Do mekky automobilového európskeho výstavníctva si to namieri SUV z dielne Volvo. Veľkostne sa umiestni pod svojho spolubrata XC90 a dostane označenie XC60.

Otvorenejší projekt

Ženeva – Alfa Romeo 8C Competizione dostane odhalenejšiu verziu Spider. Po päťstokusovej epizóde športového kupé je na rade ďalšie oživenie v kruhoch zberateľsky zameraných automobilových fanúšikov.

Logan s korbou

Bukurešť – Rumunská automobilka, ktorá je súčasťou spoločnosti Renault, privádza na svet ďalšie svoje automobilové dieťa. Je ním Dacia Logan Pickup a v marci bude uvedené na rumunský trh. Na budúci rok budú nasledovať ďalšie trhy.

Ostrý škorpiónik

Ženeva – Na prvý veľký autosalón v Európe mieri najmenší z rodu Fiatov. Tentokrát si oblečie úpravy spoločnosti Abarth. A treba povedať, že to bude zdatný borec.

Verve sa mení na Fiestu

Ženeva – Na autosalónovú premiéru si to trieli aj nástupca súčasnej Fiesty. Po koncepte s menom Verve zostáva v platnosti staré názvoslovie, tak aspoň hovoria zástupcovia značky.

Nová verzia luxusu

Ženeva – Na stánku aristokratickej značky Rolls-Royce sa vo Švajčiarsku zaskvie nový Rolls-Royce Phantom Coupé. Veľký zjav vyžaruje zo seba patričnú dávku luxusu.

Príchod vo februári

Chicago – Na tento mesiac je naplánovaný príchod mierne retušovaného automobilu Mitsubishi Galant. Potenciálnych amerických zákazníkov osloví tromi motormi.

Dve filozofie v jednom

Ženeva – Kórejská automobilka Hyundai sa v hale Palexpo predvedie novým návrhom štúdie budúcnosti. Okrem toho, že stelesňuje budúcnosť MPV, príde aj ako vozidlo s priateľstvom voči životnému prostrediu.

Eso pre tento rok

Chicago – V amerických vodách chce zaloviť aj japonská značka Suzuki. Tá predstavila na tamojšej výstavnej pôde pick-up, ktorý má osloviť domácu klientelu.

Malé SUV

Ženeva – Jednou z dvoch svetových noviniek od Toyoty bude na jar ohlasujúcom autosalóne koncept Urban Cruiser. Vozidlo má naplniť túžby po SUV, ktoré by si „nepýtalo“ vysoké náklady na palivo.

Zameraný na úsporu

Chicago – Aj výkonné monštrá z Ameriky vedia byť úsporné. Dokazuje to napríklad najnovší model GMC Denali XT. Tento koncept spája charakter pick-upu a športového automobilu.

S americkými génmi

Chicago – Dcérska luxusná značka Hondy sa na americkej pôde presadzuje pod názvom Acura. Modelový ročník 2009, Acura RL, má inovovaný vzhľad a pod kapotou nový motor.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén