Aktuálna súťažná otázka
Má expedičné Mitsubishi L200 Mountain Sherpa 3 uzávery diferenciálov?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Lámanie európskych rekordov

Bratislava – Spoločnosť Toyota Motor Europe (TME) zaznamenala v roku 2007 už po jedenásty rok rekordný počet automobilov predaných na európskom trhu. Minulý rok sa totiž v Európe predalo 1 238 638 kusov vozidiel značiek Toyota a Lexus, čo znamená 10-percentný nárast v porovnaní s rokom 2006.

Pomalé odhaľovanie

Tokio – Niektoré automobilky si v ostatnom čase zvykli na postupné odhaľovanie svojich noviniek. Potvrdzuje to aj Honda svojím mofelom Accord, ktorý pride v celej parade na autosalón do Ženevy.

Najnovší prírastok

Detroit – Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a Mitsubishi Motors North America Inc. predstavili na medzinárodnom autosalóne v Severnej Amerike model Lancer Ralliart. Ten je najnovším prírastkom do kompaktnej športovej rodiny automobilov Lancer.

S hodnotnejším vzhľadom

Detroit - Na americkom autosalóne sa v novom roku predviedol aj Nissan Murano druhej generácie. Prvá generácia sa objavila v USA roku 2003, na konci roku 2004 prišla aj do Európy.

Zmenená identita

Detroit – Automobilka Mazda vynovila na prvý veľký autosalón tohto roku svoj športový automobil RX-8. Zvonka sú na prvý pohľad jasné zmeny na nárazníkoch, nový tvar dostali aj predné svetlomety a zadné svetlá.

Konceptový prísun

Detroit – Mazda sa v poslednom čase činí. Po štúdiách Nagare, Ryuga a Taiki prišla s ďalšou víziou Furai. Vozidlo jazdilo aj na slávnom okruhu Laguna Seca a skúmalo sa, ako tvorcovia zvládli jednotlivé prvky.

Stúpajúci trend

Mladá Boleslav – Spoločnosť Škoda Auto si zapísala opäť nárast v predaji vozidiel. Minulý rok išlo ku zákazníkom 630 032 vozidiel, čo je o 14,5 percenta viac ako rok predtým.

Vízia malého sedanu

Detroit – Ford Motor Company predstavil na domácej výstavnej pôde víziu nového malého vozidla Ford Verve concept. Ide o štvordverovú verziu, ktorá má zapadnúť do rámca vyššieho dopytu po týchto vozidlách v USA.

Pick-up s visačkou ikony

Detroit – Na americkej pôde je veľmi populárnym modelom Ford F-150. Aktuálne sa do spoločnosti takzvaných „full-size pick-upov“ hlási novinka s prívlastkom 2009.

Otvorená obloha

Detroit – Projekt automobilu Lexus LF-A vzbudzuje pozornosť už nejaký čas. Doteraz sme poznali uzatvorený variant kupé, teraz prichádzajú japonskí inžinieri s verziou roadster.

Potvrdené na autosalóne

Detroit – Po časoch štúdie sa môžeme s plnou vážnosťou trochu venovať sériovému modelu Hyundai Genesis. Luxusný sedan má ambície presadiť sa aj na zaujímavom americkom trhu.

Zrodený v Amerike

Detroit – Viaceré automobilky si osvojili filozofiu, ktorá velí navrhovať a vyrábať vozidlá tam, kde sa majú predávať. Výnimkou nie je ani japonská Toyota, ktorá priviezla do Detroitu novinku crossoveru s názvom Venza.

Po skiciach realita

Detroit – Podobu automobilu Mitsubishi Concept RA sme priniesli na skiciach ešte pred autosalónom, teraz prichádza čas na predstavenie reálnej podoby. Aj v tomto športovcovi dostáva priestor nafta.

Možno aj do výroby

Detroit – Cadillac CTS je verejnosti známy, model ročníka 2008 to má namierené aj do Európy. Okrem odvodenej verzie CTS-V sa na americkej prehliadke noviniek predstavil aj koncept kupé.

Naftový trhač asfaltu

Detroit – Časy naftových agregátov v superšportoch sú tu! Dokumentuje to aj špičkový atlét z dielne Audi. Model R8 V12 TDI sa za svoj technický potenciál konzumujúci naftu nemusí vôbec hanbiť. Prezentuje to na americkej pôde.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén