KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Oslavuje Citroen 50. výročie?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

Nová generácia Jazzu

Tokio – Japonská Honda predstaví na domácom autosalóne nástupcu modelu Fit. V Európe ho poznáme pod označením Jazz a ide o kompaktné MPV

Návrat Golfa GTI Pirelli

Wolfsburg – Písal sa rok 1983 a značka Volkswagen uviedla na trh verziu Pirelli vtedajšieho Golfa. Po predstavení novodobého potomka na jar tohto roka sa dostáva spojenie GTI Pirelli aj do predajných miest.

Nový stánok troch značiek

Bratislava – Auto Palace Bratislava slávnostne otvoril pre značky Hyundai, Mitsubishi a Mazda jeden z najkrajších a najmodernejších automobilových showroomov na Slovensku.

Primiešanie dynamiky do strednej triedy

Paríž – Automobilka Citroën sa pred časom prezentovala modelom C5, ktorý mal v tých časoch výbornú číselnú hodnotu pri rázvore. Zdá sa, že v ponuke priestrannosti bude opäť atakovať viaceré vozidlá o stupienok vyššie aj v nasledujúcom čase.

BlueMotion v nižšej strednej triede

Wolfsburg – Volkswagen rozširuje svoju ponuku technológie BlueMotion aj do ďalších vozidiel. Teraz si môžu zákazníci objednať Golf BlueMotion a Golf Plus BlueMotion. Po modeloch Polo a Passat je to ďalšia možnosť jazdiť ekologickejšie a úspornejšie.

Druhý level

Tokio – Koncept Kizashi od Suzuki zaujal už návštevníkov frankfurtského autosalónu. Teraz sa blíži tokijskýý automobilový sviatok a tento projekt sa predstaví aj s číslicou dva.

Ferrari 330 GTC odklepnuté

Duxford – V anglickom Duxford Imperial War Museum sa uskutočnila zaujímavá aukcia. Stredobodom boli aj zaujímavé kúsky automobilovej histórie.

Priestranný variant dopravy

Tokio – Do veľkorysých priestorových podmienok privedie pasažierov najnovšie predstavená štúdia automobilky Subaru. Jej koncept dostal názov Exiga a predstaví sa na japonskom autosalóne.

Nový oblek pre CTS

Detroit – Druhá generácia Cadillacu CTS sa predstavila premiérovo na tohtoročnom autosalóne v Detroite, teraz prichádza aj do Európy. V tomto teritóriu sa ráta aj s nasadením naftového motora.

Pokračovanie od Subaru

Tokio – Tradičný dodávateľ štvorkolkových automobilov, Subaru, sa pustil do ďalšieho konceptu s pohonom elektromotorom. Predstaví ho na tokijskom autosalóne a dostáva označenie G4e.

Futuristický prepravník

Tokio – Nissan sa na domácej pôde pokúsi naznačiť, ako bude vyzerať úžitkový automobil budúcnosti. Vozidlo vyzerá ako lunárny vyslanec, na palube si nesie viacero zaujímavostí.

Mačička bola na plastike

Coventry – Vylepšovaciemu optickému zákroku sa podrobil aj Jaguar X-Type. Tento krok zapadá do scenára omladzovania jednotlivých modelov tejto klasickej anglickej značky. Zásahy vraj postihli 500 lokalít vozidla, mnohé sú zraku skryté.

Ultraľahká kategória

Tokio – Japonská Toyota sa mimoriadne činí v oblasti hybridných pohonov. Prízvukuje to aj štúdiou 1/X, ktorá sa dĺžkou veľkostne radí na úroveň malých automobilov.

Odvaha kombinovať

Tokio – Experimenty s hranatými a oblými tvarmi majú štylisticky niečo do seba. Dokazuje to aj koncept vozidla s označením Nissan Round Box. Tento náznak budúcnosti má odnímateľnú sklenú strechu.

Príťažlivá súhra línií

Tokio – Japonská automobilka Nissan vyrukuje na Tokio Motor Show s projektom, ktorý by mal naznačovať, že preprava cestujúcich má v budúcnosti získať rozmer väčšieho pohodlia pri nastupovaní a vystupovaní.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén