ŠkodaAdvertisement
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-5 pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Prvá jemná prezentácia

Stuttgart – Zaujímavé poodhalenie si zvolil Mercedes-Benz pri svojom novom modeli CLC. V popredí sa vyníma topmodelka Eva Padberg. Je to symbolický počin, pretože novinka sa má v plnej kráse predstaviť na módnej prehliadke v Berlíne koncom januára tohto roka.

Jetta na britských ostrovoch

Londýn – V novom roku vstúpi do pohárových pretekov na britských ostrovoch aj značka Volkswagen. Nový seriál pretekov má názov Volkswagen Racing Cup.

Symbol športovosti

Detroit – Do americkej mekky automobilizmu sa vyberie aj najnovší ostrý športovec z dielne Audi. Verzia TT si vo vyššom leveli pridáva ešte typické písmeno znamenajúce športovosť.

Automatický pilot

Las Vegas – Na výstave Consumer Electronics Show predviedol General Motors automobil Chevrolet Tahoe Boss, ktorý je schopný jazdiť bez ovládania človekom. Využíva na to najmodernejšiu elektroniku.

Zmena filozofie

Detroit – Na domácej americkej pôde nebude chýbať ani zastúpenie značky Ford. Tá predvedie vozidlo, ktoré naznačuje budúcnosť SUV. Ide o Ford Explorer America Concept.

Oficiálne snímky Škody Superb!

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda Auto zverejnila fotografie novej generácie Škody Superb. Vozidlo sa premiérovo výstavne predstaví na ženevskom autosalóne začiatkom marca.

Ignoruje problémy s ropou

Detroit – Na severoamerickom autosalóne sa objaví zaujímavý koncept automobilky Cadillac. Model Provoq si obľúbil techniku palivových článkov a je ďalším príspevkom na ceste k nezávislosti od ropy.

Naslovovzatý sprievodca

Dakar – Na najťažšiu súťaž sa tohto roku vydá Tatra aj v inej úlohe, ako súťažnej. Postavená je podľa predpisov FIA pre sprievodné vozidlá kategórií T4 a T5 a poslúži tímu Bowler Off-Road LTD.

Rozmerové prídavky

Tokio – V domovine automobilky Subaru sa predstavila už tretia generácia crossovera Forester. Predchádzajúcu, ktorá pôsobila na automobilovom trhu od roku 2002, predstihuje výrazne rozmerovo.

Problémy s uspokojením dopytu

Rolls Royce, najexkluzívnejšia automobilka na svete, má problémy s uspokojením dopytu. Rozvoj svetovej ekonomiky znamená aj väčší dopyt po luxusnom a superluxusnom tovare a prestížna automobilka na tom len získava...

Laguna Coupé dostáva tvar

Ak sa vám páčia športové Renaulty o trochu väčšie, francúzsky výrobca vám čoskoro ponúkne nový model Laguna Coupé.

Ďalší krok k úspechu

Paríž – Po jedenástich rokoch existencie modelu Citroën Berlingo prichádza osviežujúci model. Ten nadviaže na veľmi úspešného predchodcu, ktorý oslovil viac ako jedenatrištvrte milióna zákazníkov.

Formátovo veľký luxus

Detroit – Svetový debut si odslúžil na New York International Auto Show 2007, teraz prichádza čas jeho uvedenia do života. Plány sú začiatok roka 2008 a, samozrejme, bude súčasťou detroitskej expozície.

Možné návraty

Turín – Značka Lancia sa svojho času etablovala na svetových automobilových súťažiach dvoma nezabudnuteľnými modelmi – Stratos a Delta Integrale. Pri oboch sme už zaznamenali pokusy o ich návrat prostredníctvom štúdií.

Čerstvá dizajnérska budúcnosť

Detroit – V rámci North American International Auto Show 2008 sa má predstaviť štúdia americkej terénnej ikony Hummer. Pohľad do budúcnosti stelesní koncept HX.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén