ŠkodaAdvertisement
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-5 pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

„SportsCar 2007" patrí R8

Essen – Odborná porota mesačníka Autobild SportsCars pridelila titul SportsCar des Jahres (Športové vozidlo roka) automobilu Audi R8. Jeho celkové víťazstvo prišlo po marcovom triumfe.

Pozvánka do Žarnovice

Bratislava – Budúcoročné podujatie AUTOslide sľubuje viacero prívlastkov „naj“. V rekordných číslach sa pohybujú počty predaných lístkov, výška odmien a 21 majstrov na štarte.

Oficiálne zastúpenie v SR

Bratislava - Za prvých 10 mesiacov predala tradičná česká automobilka AVIA na slovenskom trhu už 132 nákladných automobilov, čo predstavuje medziročný vzostup o 322 percent.

Do slnečných dní

Györ – V maďarskom pohraničnom meste sa značka so štyrmi kruhmi pochválila svetovou premiérou Audi A3 Cabriolet. Otvorené vozidlo kopíruje staré dobré zvyky – dostalo klasickú látkovú, elektrohydraulicky ovládanú strechu.

Essenská esencia

Essen – Na nemeckom tuningovom automobilovom veľtrhu sa prezentujú, pochopiteľne, v širokej miere aj domáci. Jedným z nich je Volkswagen, ktorý priniesol niečo pre oči aj uši.

Pohárový pre budúci rok

Stuttgart – Na budúcu pohárovú sezónu je pripravená aj automobilka Porsche. Jej Porsche 911 GT3 Cup vyrazí na okruhy po celom svete. Vo Weissachu naplánovali 265 exemplárov, ktoré zídu z pásov v Stuttgarte-Zuffenhausene.

Najúspešnejší dovážaný

Tokio – Vo víre všakovakých správ o anketách sa objavila aj jedna z ďalekého Japonska. Peugeot 207 sa podľa tamojšej organizácie Automotive Researchers’ & Journalists’ Conference of Japan (RJC) stal najlepším dovážaným vozidlom do Japonska.

Časy sa menia

Peking – Aston Martin bude najnovšie zdobiť predajné miesta aj na čínskom území. Konkrétne pôjde zatiaľ o dvoch predajcov, jeden bude mať sídlo v Pekingu a druhý v Shanghaii.

Súboj stíhačiek

Brescia – Na vojenskom letisku Ghedi v Taliannsku sa uskutočnil súboj dvoch stíhačiek. Jednej so štyrmi kolesami a druhej vojenskej. Lamborghini Reventon sa postavil proti lietadlu Panavia Tornado.

Rekordný súčet

Stuttgart – Skupina Mercedes Cars, do ktorej patria značky Mercedes-Benz, Maybach a smart dosiahla za január až október 2007 odbyt rekordných 1 056 900 vozidiel.

Zelený okrídlený šíp

Split – Do iniciatívy ponúknuť úsporné vozidlo sa zapája aj Škoda Auto Mladá Boleslav. V rámci predstavenia novej Fabie Combi v Chorvátsku zástupcovia tohto výrobcu oznámili, že roku 2008 príde do výroby a ponuky Škoda Fabia s označením Greenline.

Úsporní športovci?

Bratislava – Otázka znižovania emisií, nalinkovaná do roku 2012, nie je iba záležitosťou vymýšľania nových technológií pre osobné autá, ale aj otázkou, ako sa s ňou vyrovnajú športové značky.

Iba pre Ameriku

Torrance – Automobilka Toyota prináša na americký trh novinku, ktorá sa v Európe zatiaľ predávať nebude. Je to vozidlo Toyota Sequoia šité na mieru tamojších požiadaviek.

Terénne šesťdesiatiny

Londýn – Značka Land Rover je vo svete terénnych automobilov pojmom. Oslavuje šesťdesiatiny a preto predstavila limitovanú sériu modelu Defender s označením SVX

Inovácia na budúci rok

Tokio – Honda Legend sa kvôli svojim technologickým danostiam umiestnila najmä na americkom trhu, kde sa predáva pod označením Acura RL. Teraz prichádza obdobie, kedy široká motoristická verejnosť začína volať po inovácii.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén