Aktuálna súťažná otázka
Tvorí pohonnú sústavu Mercedesu E 300de dieslový a elektrický motor?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Nový stánok troch značiek

Bratislava – Auto Palace Bratislava slávnostne otvoril pre značky Hyundai, Mitsubishi a Mazda jeden z najkrajších a najmodernejších automobilových showroomov na Slovensku.

Primiešanie dynamiky do strednej triedy

Paríž – Automobilka Citroën sa pred časom prezentovala modelom C5, ktorý mal v tých časoch výbornú číselnú hodnotu pri rázvore. Zdá sa, že v ponuke priestrannosti bude opäť atakovať viaceré vozidlá o stupienok vyššie aj v nasledujúcom čase.

BlueMotion v nižšej strednej triede

Wolfsburg – Volkswagen rozširuje svoju ponuku technológie BlueMotion aj do ďalších vozidiel. Teraz si môžu zákazníci objednať Golf BlueMotion a Golf Plus BlueMotion. Po modeloch Polo a Passat je to ďalšia možnosť jazdiť ekologickejšie a úspornejšie.

Druhý level

Tokio – Koncept Kizashi od Suzuki zaujal už návštevníkov frankfurtského autosalónu. Teraz sa blíži tokijskýý automobilový sviatok a tento projekt sa predstaví aj s číslicou dva.

Ferrari 330 GTC odklepnuté

Duxford – V anglickom Duxford Imperial War Museum sa uskutočnila zaujímavá aukcia. Stredobodom boli aj zaujímavé kúsky automobilovej histórie.

Priestranný variant dopravy

Tokio – Do veľkorysých priestorových podmienok privedie pasažierov najnovšie predstavená štúdia automobilky Subaru. Jej koncept dostal názov Exiga a predstaví sa na japonskom autosalóne.

Nový oblek pre CTS

Detroit – Druhá generácia Cadillacu CTS sa predstavila premiérovo na tohtoročnom autosalóne v Detroite, teraz prichádza aj do Európy. V tomto teritóriu sa ráta aj s nasadením naftového motora.

Pokračovanie od Subaru

Tokio – Tradičný dodávateľ štvorkolkových automobilov, Subaru, sa pustil do ďalšieho konceptu s pohonom elektromotorom. Predstaví ho na tokijskom autosalóne a dostáva označenie G4e.

Futuristický prepravník

Tokio – Nissan sa na domácej pôde pokúsi naznačiť, ako bude vyzerať úžitkový automobil budúcnosti. Vozidlo vyzerá ako lunárny vyslanec, na palube si nesie viacero zaujímavostí.

Mačička bola na plastike

Coventry – Vylepšovaciemu optickému zákroku sa podrobil aj Jaguar X-Type. Tento krok zapadá do scenára omladzovania jednotlivých modelov tejto klasickej anglickej značky. Zásahy vraj postihli 500 lokalít vozidla, mnohé sú zraku skryté.

Ultraľahká kategória

Tokio – Japonská Toyota sa mimoriadne činí v oblasti hybridných pohonov. Prízvukuje to aj štúdiou 1/X, ktorá sa dĺžkou veľkostne radí na úroveň malých automobilov.

Odvaha kombinovať

Tokio – Experimenty s hranatými a oblými tvarmi majú štylisticky niečo do seba. Dokazuje to aj koncept vozidla s označením Nissan Round Box. Tento náznak budúcnosti má odnímateľnú sklenú strechu.

Príťažlivá súhra línií

Tokio – Japonská automobilka Nissan vyrukuje na Tokio Motor Show s projektom, ktorý by mal naznačovať, že preprava cestujúcich má v budúcnosti získať rozmer väčšieho pohodlia pri nastupovaní a vystupovaní.

Žeby zmena stráží?

Tokio – Japonský automobilový sviatok prinesie aj množsto konceptov, medzi inými aj Lexus LF-Xh. Ide o vozidlo klasifikované ako SUV s hybridným pohonom.

Modrá bublina

Tokio – Vedeli by ste si predstaviť vo svojej garáži takýto automobil? Možno v ďalšom desaťročí áno, v každom prípade ide o zaujímavý výtvor, ktorý sľubuje miesto až piatim osobám.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén