ŠkodaAdvertisement
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-5 pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Názov je na svete

Turín – Alfa Romeo chce vstúpiť do segnmentu, v ktorom sa ešte neprezentovala. V triede malých vozidiel chce priniesť roku 2008 novinku, ktorá mala donedávna názov Junior. Časy sa menia a po premiérovom názve sa zmenilo jej označenie na Furiosa.

Smer voľný oddych

Los Angeles – Vyznavači kĺzania sa po hladine morských vĺn si na americkom autosalóne môžu užiť náčinie, ktoré im vyhovuje. Na Suzuki Makai Concept s otvorenou strechou sa dajú pripevniť surfovacie dosky a štúdia môže môže vyraziť za dobrodružstvom.

Viac štýlu a flexibility

Los Angeles – Na americkom autosalóne sa predstavilo množstvo noviniek domácich výrobcov, medzi zaujímavé SUV patrí aj Pontiac Vibe. Na začiatku budúceho roka poskytne viac sily, vyššiu flexibilitu a lepšiu štýlovosť.

Má čo ponúknuť

Rüsselsheim – Opel Zafira prinesie prostredníctvom modelového roku 2008 výraznejšie športové línie, vyššie výkony motorov a nižšiu spotrebu. Novinkou pod kapotou sú benzínový motor s objemom 1,6 l a dva naftové agregáty 1.7 CDTI.

Smer hybridné technológie

Los Angeles – Trend hybridných technológií zachytili aj americkí výrobcovia. Presvedčivo to dokazujú na autosalóne L.A. Auto Show. Spoločnosť Chrysler sem priviezla dva modely – Chrysler Aspen Hemi a Dodge Durango Hemi (na obrázkoch).

Na trón usadne Fiat 500

Talianska značka Fiat má vo vrecku ďalší primát v európskej voľbe Car of the Year. Jej zástupca sa stáva deviatym oceneným Fiatom, predposledným bol Fiat Panda roku 2004.

Pojazdná Mini Collection

Bratislava – Aktuálna ponuka štýlových predmetov označených Mini Collection 2007 prišla aj do slovenskej metropoly. Na palube legendárneho dvojpodlažného autobusu sa prezentuje Mini Collection Urban Style Tour.

Rekordná značka

Bratislava – Podľa oficiálnych výsledkov hodnotenia predaja nových vozidiel na Slovensku zaznamenala značka Kia v mesiaci október rekordné postavenie na trhu.

Pripomína hudobný žáner

Los Angeles – Je rozhodnuté! Po prieskume, či si verejnosť želá miniautomobil vychádzajúci zo štúdie Beat, sa Chevrolet priklonil k pozitívnemu záveru.

So zadným pohonom

Los Angeles – Ak sa opýtate labužníkov, ktorý typ pohonu by uprednostnili v športovom automobile, väčšina dá prednosť pohonu zadných kolies. Prejazd zákrut kontrolovaným driftom je predsa len tým „pravým orechovým“.

Bez strechy nad hlavou

Los Angeles – Na Los Angeles Auto Show predstaví značka so štyrmi kruhmi zaujímavý koncept otvoreného SUV. Audi Cross Cabrio quattro je návnadou, ktorá by mala zabrať najmä v budúcnosti.

Novinka pod kapotou

Wolfsburg – Športový kabriolet-kupé VW Eos dostal nový základný motor. V tejto kombinácii sa prvýkrát objavuje technika TSI, zdvihový objem agregátu je 1,4 litra.

Ešte pred uvedením na trh

Berlín – Novému Audi A4 sa podaril priam husársky kúsok. Ešte pred uvedením na trh sa stal držiteľom ceny „Zlatý volant“, ktorú udeľuje novinkám časopis Bild am Sonntag.

Iba na Britských ostrovoch

Brentwood – Je známe, že Briti sú naklonení športovému automobilizmu tak, ako snáď nijaký iný národ. Dokazujú to početné manufaktúry vyrábajúce športové vozidlá. Preto sa Ford rozhodol, že týmto smerom vyšle limitovanú sériu.

V službách zákona?

Birmingham – Na autosalóne Birmingham Motorshow by sa mala predstaviť zaujímavá kreácia automobilu Caparo T1. Britská manufaktúra by chcela svoj rýchly formulový stroj nasadiť do služieb polície.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén