Aktuálna súťažná otázka
 Mercedes-Benz Marco Polo pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Modrá bublina

Tokio – Vedeli by ste si predstaviť vo svojej garáži takýto automobil? Možno v ďalšom desaťročí áno, v každom prípade ide o zaujímavý výtvor, ktorý sľubuje miesto až piatim osobám.

Čože je to šesťdesiatka?

Hannover – Súčasťou osláv šesťdesiatych narodenín dodávky značky Volkswagen bolo veľkolepé predstavenie týchto úžitkových vozidiel. Stretnutie sa odohralo v Hannoveri a na zraz sa prišlo pozrieť 71 tisíc návštevníkov.

Po sérii prichádza dravec

Tokio – Na domáci autosalón sa chystá aj prezentácia Lancera v rúchu šelmy. Evo X je výrazné nielen opticky, ale ponúkne aj tradičnú pretekársku techniku, aby sa mohlo prihlásiť po homologizácii do služieb súťažných jazdcov.

„Céerko“ tu už bolo

Tokio – Za pomlčkou však vtedy malo písmeno X, teraz automobilka Honda predstaví na domácom autosalóne modernejšiu formu CR-Z, ale pripomínajúcu predchádzajúci športový automobil – najmä zadnou časťou.

Emtrojka aj v edícii sedan

Mníchov – Po predstavení BMW M3 Coupé prichádza z bavorskej automobilky dobra správa. Rýchli môžu byť aj tí majitelia, ktorí viac túžia po pohodlnejšom prístupe do vozidla.

Tri diamanty do Japonska

Tokio – Tokio Motor Show (27.10. – 11.11.2007) sa pomaly blíži a to je čas na príchod správ, kto čo prinesie na tento autosalón. Domáca značka Mitsubishi príde s elektromobilom a dvoma automobilmi poháňanými naftovými motormi.

Pivo s poradovým číslom dva

Tokio – Mnohí si na tento zaujímavý výtvor pamätajú – pred dvoma rokmi sa na japonskom autosalóne predviedlo mestské vozidielko budúcnosti s názvom Pivo. Nissan teraz odprezentuje druhú generáciu tejto štúdie.

Logan je polovičným milionárom

Mioveni – V Rumunsku mali dôvod na dvojnásobnú oslavu. Logan si zapísal pri počte vyrobených kusov číslicu 500 000 a zároveň sa vyexpedovali 3 milióny kusov Dacií.

Audi Q7 3.0 TDI posilnilo výkon

Ingolstadt – Najnovšia verzia motora 3.0 V6 TDI vstupuje aj do modelu Audi Q7. Jeho maximálny výkon siaha na hodnotu 176 kW (240 k), maximálny krútiaci moment je 550 Nm.

Užitočné trojčatá

Bursa – Ak robia traja to isté, vznikne dobrý produkt. Takto sa dá parafrázovať jedna ľudská múdrosť. Platí to o trojici vozidiel Fiatu a koncernu PSA, do ktorého patria Citroën a Peugeot.

Technická posilovňa pre Corvettu

Detroit – Príchod budúcej Corvetty bude poznamenaný technickými novinkami, ktoré potešia každého, kto si rád užije väčšiu jazdnú istotu. Na tému dňa sa vraj dostane nielen nova prevodovka, ale aj pohon.

Čistý mestský futurizmus

Tokio – Na budúcnosť mestského vozidla sa svojimi očami pozrie aj ďalší japonský výrobca. Miestom určenia bude Tokyo Motor Show. Štúdia má označenie SSC

Auto z rodu nevšedných

Tokio – Japonská automobilka Mazda sa v ostatnom čase dostala do väčšieho povedomia motoristického sveta prostredníctvom viacerých zaujínavých štúdií.

Ďaleko je Tokio

Tokio – Pre domácu značku to však neplatí a tá privezie na dosky, ktoré znmamenajú autosalón, novinku v podobe štúdie Mazda Premacy Hydrogen RE Hybrid.

Zmena názoru možná

Mladá Boleslav – Okolo modelu Yeti sa viedli diskusie, či vôbec bude jeho sériový pokračovateľ, alebo nie. Misky váh boli nedávno naklonené na zápornú stranu, o zopár dní svitli iné časy.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén