TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Toyota model RAV 4 už v 5. generácii?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Puškár sa stal ôsmykrát majstrom SR

Automagazín - Motošport

9.8.2011
BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - Dvadsaťdeväťročný slovenský motocyklový jazdec Michal Puškár vo farbách tímu SG FIX racing na predposlednom podujatí tohoročného seriálu UEM Alpe Adria Championship (AAC) v poľskej Poznani získal počas uplynulého víkendu ôsmy titul majstra Slovenska v triede 125 Sportproduction (125 SP) a na medzinárodnej scéne v súťaži AAC 2011 mu pribežne patrí druhá priečka.
Víkendové preteky na rýchlostnom okruhu v Poznani boli zároveň aj záverečným dielom tohoročnej edície majstrovstiev SR v rýchlostných motocykloch na okruhu. Keďže Michal Puškár pred záverečným poľským podujatím mal v triede 125 SP iba tesný trojbodový náskok pred Petrom Rauchom, priaznivci motocyklového športu očakávali napínavý duel o titul slovenského šampióna. Vzhľadom na to, že Puškárovi ešte stále išlo aj o titul v seriáli UEM AAC, očakávalo sa, že rodák z Michaloviec pôjde naplno a nebude môcť taktizovať, čo by v prípade zhody náhod mohlo priniesť titul majstra SR práve P. Rauchovi.

"Pretekár formácie SG FIX ukázal v Poľsku výbornú pripravenosť už v kvalifikácii, keď zlepšil rekord okruhu pre túto triedu a pred vedúcim jazdcom šampionátu UEM AAC 2011 Stefanom Schillacim (Tal.) mal náskok viac ako jednu sekundu. Hlavné nedeľné preteky v triede 125 SP sa začali neskôr, ako sa pôvodne plánovalo, pretože okruh bol blokovaný pre ťažkú haváriu jazdcov v predchádzajúcej triede a navyše jazdcov na trať skôr nepustil prudký lejak," informovali agentúru SITA zástupcovia tímu SG FIX racing. V pretekoch, ktoré sa jazdili v prívaloch dažďa a boli poznamenané mnohými pádmi sa podarilo zvíťaziť Stefanovi Schillacimu, ktorý sa stal novým UEM šampiónom 2011 už pred posledným podujatím v chorvátskej Rijeke. Michal Puškár dojazdil na 2. mieste, ktoré znamenalo zisk ôsmeho titulu majstra Slovenska pred celkovo tretím Petrom Rauchom. Jazdec tímu SG FIX racing je zároveň vicemajstrom UEM AAC šampionátu 2011, kde už pred posledným podujatím v Chorvátsku má dostatočný náskok pred tretím jazdcom priebežného poradia.

"Toto podujatie bolo jedným z najnáročnejších, aké som vo svojej kariére odjazdil. Diváci v Poznani na jednej strane s napätím sledovali boj o slovenský titul, na druhej strane súboj v UEM šampionáte," povedal Michal Puškár na margo "zmoknutých" pretekov v Poznani.

"Obaja moji hlavni konkurenti nemali čo stratiť, mohli len získať. Myslím, že sme boli veľmi dobre pripravení, motocykel fungoval veľmi dobre. Žiaľ, všetko zmenil krátko pred štartom silný dážď. Snažil som sa minimalizovať riziko pádu, ktoré je na mokrej vozovke omnoho vyššie," pokračoval úspešný slovenský motocyklista, ktorý mal po pretekoch zmiešané pocity. "Nakoniec z toho bolo 2. miesto v cieli a zisk ôsmeho titulu slovenského šampióna aj keď šanca na obhajobu celkového triumfu sa v Poznani rozplynula v prívaloch silného dažďa," dodal po víkende Michal Puškár, po víkende už osemnásobný majster Slovenska v rýchlostných súťažiach na okruhu.

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén