Aktuálna súťažná otázka
Má elektrický Renault ZOE dojazd 395 km?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Holanďan Verstappen bude asi dlho najmladším jazdcom v F1

Šport - MOTOR šport

2015-01-06 18:29:00
FIA schválila od sezóny 2016 dolnú vekovú hranicu na 18 rokov. Sedemnásťročný Max Verstappen sa môže nadlho stať historicky najmladším jazdcom F1.PARÍŽ 6. januára (WEBNOVINY) - Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v utorok schválila avizované pravidlo o dolnej vekovej hranici 18 rokov v motoristickej formule 1 s platnosťou od sezóny 2016.

Rozhodnutie prišlo po tom, ako tím Toro Rosso angažoval 17-ročného Maxa Verstappena na súťažný ročník 2015. Holanďan sa stane najmladším pilotom v histórii a zrejme to nadlho aj takto zostane.

Uchádzači okrem dosiahnutia spomenutého veku budú musieť pred vstupom do F1 nazbierať stanovený počet bodov v nižších kategóriách motošportu, stráviť minimálne dva roky v juniorskom súťažnom dianí a vlastniť štandardný vodičský preukaz. Okrem toho ich čaká skúška z pravidiel "efjednotky".

FIA predznamenala takúto zmenu už začiatkom decembra po zasadaní Svetovej rady motoristického športu, čo je jej vrcholný orgán. Konalo sa v katarskej Dauhe.
Autor: Redakcia 4Tv

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén