Aktuálna súťažná otázka
Tvorí pohonnú sústavu Mercedesu E 300de dieslový a elektrický motor?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
Zobraziť iba značku:

Pozvánka mimo bežnú cestu

19.10.2007

Značka Nissan má vo svojom portfóliu viacero zaujímavých automobilov, ktoré sa môžu v plnom nasadení predstaviť aj v teréne. Medzi túto pospolitosť môžeme zaradiť model X-Trail a Navaru. Na oboch sme si zajazdili na pripravenej domácej prezentácii, prvý sme vyskúšali na nenáročnejšej trati, do viac profilovaného terénu sme ponorili kolesá pickupu Navara.Prvé z predstavených vozidiel môže byť vybavené dvojlitrovou naftovou technikou s maximálnym výkonom 110 kW (150 k) alebo 127 kW (173 k). My sme skúšali prvú alternatívu. Oba motory sa kombinujú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, do prvého sa dá objednať aj 6-stupňový automat. Krútiaci moment sa prenáša pomocou inteligentného systému pohonu štyroch kolies ALL MODE 4x4i. A keďže sme sa pohybovali iba v teréne, ešte zopár parametrov z terénnych vlastnosti tohto SUV. Nájazdový uhol vpredu je 29 stupňov, vzadu 23 stupňov, prechodový uhol 20 stupňov. Minimálna svetlá výška činí 200 milimetrov, X-trail zdolá stúpavosť 30 percent a uhol náklonu 49 stupňov. To všetko dokazoval aj na pripravenej skúšobnej dráhe. Dobre zdolával aj piesočnaté úseky, bolo len treba zvýšiť otáčky, aby sme neuviazli.

Potom sme sa presunuli na druhý, náročnejší úsek, tu bol pripravený model Navara, ktorý poháňa 2,5-litrový naftový motor s maximálnym výkonom 126 kW (171 k). Toto vozidlo sa dodáva vo dvoch verziách karosérie – King Cab a Double Cab. Motor sa kombinuje so 6-stupňoou manuálnou alebo 5-stupňovou automatickou prevodovkou. Navara je typickým pracovníkom do ťažkého terénu. Vedela zdolať aj hlboké pieskové koľaje, predný uhol nájazdu má 29 stupňov, zadný uhol je 22 stupňov. Prejazdový uhol činí 18 stupňov. S terénom sa popasuje pri svetlej výške 234 milimetrov, maximálny uhol stúpania a klesania predstavuje hodnotu 39 stupňov a náklon 49,8 stupňa. Okrem týchto dvoch zástupcov sa dalo jazdiť aj na ďalších SUV, ako Pathfinder, Murano a Qashqai.

Zdroj: internet
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén