Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
Škoda Fabia
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je DS francúzska automobilová značka?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

DACIA SPRING VYHRALA THE BEST BUY CAR OF 2022

16.12.2021

Porota AUTOBEST, zložená z novinárov z 32 európskych krajín, zvolila Spring za víťaza súťaže The Best Buy Car of Europe 2022

S pohodlným náskokom vybrala porota Spring ako najlepšie a zároveň najdostupnejšie vozidlo v súťaži. Je to veľká vec, pretože porota AUTOBEST po prvý raz vo svojej 21-ročnej histórii zvolila za víťaza 100 % elektrické vozidlo. Po minulotýždňovom ocenení Good Deal na Automobile Awards, toto najnovšie ocenenie odmeňuje víziu značky Dacia o elektrickej mobilite: nevyhnutná a dostupná pre všetkých.

Skutočne úspešný príbeh: 100% Dacia & 100% ElektRIcká
 

Dacia Spring sa predstavila v marci 2021 a okamžite si našla zákazníkov. Má už viac ako 43 000 objednávok. Spring robí elektrickú mobilitu jednoduchou a ponúka všetko, čo je pre zákazníkov podstatné (navigáciu, klimatizáciu, elektrické ovládanie okien, zrkadlenie smartfónu atď.) za cenu, ktorá nemá v Európe obdobu.

Pod vzhľadom kompaktného SUV sa skrýva rekordná priestrannosť so štyrmi sedadlami, efektívnym a spoľahlivým elektromotorom a dojazdom až 305 km (mestský cyklus WLTP – 230 km v kombinovanom cykle WLTP)

"Sme veľmi hrdí na to, že sme vyhrali cenu AUTOBEST 2022. Potvrdzuje to zameranie značky Dacia ponúkať zákazníkom len to, čo im dáva zmysel. Spring je jednoduchý a dostupný pre všetkých. Rád by som poďakoval všetkým členom poroty AUTOBEST, vďaka ktorej môžeme v našej vízii pokračovať.

Denis Le Vot, CEO Dacia & LADA

Okrem ocenenia Best Buy Car of Europe 2022 dosiahla Dacia Spring vynikajúce výsledky aj na súťaži ECOBEST Challenge 2021, ktorú organizoval AUTOBEST v novembri.

Súťaž obsahovala:

  • nameraný dojazd 221 km v kombinovanom cykle (pre homologáciu WLTP 230 km).
  • zostávajúci dojazd 31 km s 0 % rezervou energie na palubnej doske.
  • energetická účinnosť 8,25 km/kWh, najlepšia nameraná spomedzi 15 testovaných vozidiel.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén