Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
Škoda Fabia
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je DS francúzska automobilová značka?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

DS 4: RAFINOVANÉ TECHNOLÓGIE

Novinky

5.2.2021

Zisková značka DS Automobiles s rastúcim podielom na trhu na celom svete napriek bezprecedentnej zdravotnej situácii zrýchľuje vývoj modelu DS 4. Stojí na spoľahlivom základe s jedinečnými a svetoznámymi odbornými znalosťami v oblasti elektrifikácie. S novou triedou Premium C ponúka zdokonalenie a najnovšie technické znalosti, s ktorými chce získať nových fanúšikov.

Charizmatický dizajn dláždi cestu pre AERO SPORT LOUNGE

DS 4 má pozoruhodné proporcie. Pri šírke 1,83 metra a veľkých 720-milimetrových diskoch kolies (zliatinové až do 20 palcov), kompaktnej dĺžke 4,40 metra a výške strechy 1,47 metra, sa rozmery javia impozantné s ľahko zapamätateľným veľkolepým charakterom.

DS 4 sa vie transformovať v rámci tej istej karosérie. Základnou črtou modelu DS 4 je elegancia. Tá sa stáva dominantným faktorom vďaka vzhľadu so špeciálnymi nárazníkmi, jemným dotykom chrómu a streche v kontrastnej čiernej, ktorá dodáva impozantný, atletický postoj.

Model DS 4 CROSS vizuálne pôsobí dojmom SUV s úpravou dolnej časti nárazníka, ktorý zdôrazňuje špeciálna ochrana s matnou čiernou farbou. Tento dojem dotvárajú lesklé čierne horné časti rámov okien, lesklá čierna mriežka, výrazné zliatinové disky kolies, strešné lišty a strecha vo farbe karosérie. Exkluzívne pre DS 4 CROSS je k dispozícii Advanced Traction Control pre lepšiu priľnavosť na piesku, snehu a blate a tiež asistent rozjazdu do kopca (Hill Assist Descent Control).

Dynamickejší model DS 4 PERFORMANCE LINE má exteriér olemovaný čiernou v rámci balíka  Black Pack (DS WINGS, pásik medzi zadnými svetlami, rámy mriežky a bočných okien) a výrazné čierne disky kolies z ľahkých zliatin ako aj exkluzívny interiér.

Čistota a plynulosť interiéru, ručné vytvorené poťahy

DS 4 má digitálny, hladký a ergonomický interiér, všetky časti sú intuitívne integrované z hľadiska funkcie aj formy. Je to vďaka inováciám, ktorých cieľom je dosiahnuť v DS 4 úplný pokoj.

DS AIR s neviditeľnými výduchmi je inovatívny ventilačný systém s veľmi kompaktnými stredovými hore umiestnenými výduchmi a s neviditeľnými lamelami. Nápor vzduchu rozdeľuje lievik a vďaka tomu môže byť nasmerovaný hore aj dolu. Celý systém pracuje ako klasická ventilácia s optimálnou účinnosťou. Je zmenšený a integrovaný a vďaka jeho vertikálnej kompaktnosti bolo možné navrhnúť palubnú dosku spôsobom, ktorý je plynulý a jednoduchý.

Interiér DS 4 bol navrhnutý s dvomi spojenými zónami: kontaktná zóna pre pohodlie a interaktívna zóna pre rôzne rozhrania. Dvojfarebné spracovanie ovládačov okien je navrhnuté s cieľom zlepšiť rozoznávanie.

Prostredníctvom materiálov, rôznych typov kože, Alcantary®, karbónu, dreva a nových poťahových techník spája interiér modelu DS 4 vycibrenosť s technológiami.

Nová úprava dáva pocitu blaha nový význam. Zvláštna pozornosť sa venovala tvaru odvetrávaných a masážnych sedadiel. Koncept sa inšpiroval mušľou a vytvára novú zónu pohodlia vyrobenú z jedného kusa, vytvarovanú a bez zlomov. Sedadlá pokrýva nové čalúnenie penou vysokej hustoty, čím sa dosahuje výnimočná úroveň pohodlia. Natiahnuté sedadlo a tvar mušle zdôrazňujú inovatívny dizajn.

V dvojzónovom interiéri sa kožené sedadlá vo farbe Pebble Grey snúbia v zóne pohodlia s čistými prvkami hladkými na dotyk, ktoré zdôrazňuje koža a vzor Clous de Paris. Hornú časť, kde sa nachádza interaktívna zóna, krášli úprava drevom hnedej farby Brown Ash a vysoko kvalitná koža nappa hnedej farby Criollo Brown.

Symbolom najvyšších schopností automobilky DS Automobiles je interiér OPERA. Sedadlá sú potiahnuté kožou nappa hnedej farby Criollo Brown a poskytujú vyššiu úroveň dizajnu. Drevené obklady vo farbe Brown Ash a väčšie plochy v koži nappa vo farbe Criollo Brown dopĺňajú luxusné vyhotovenie.

Majstri čalúnnici zašli v tomto interiéri ešte ďalej a zapracovali typické francúzske znalosti: skryté švy, ktoré úplne ukryjú každý vpich a dajú tak vyniknúť kvalite kože na paneloch dverí. Je to jeden z mnohých použitých „ručných” postupov, akými sú aj použitie dreva vo farbe Brown Ash na obklady alebo kožený poťah volantu.

Verzia PERFORMANCE LINE kladie dôraz na dynamiku DS 4. Pruhy kože Alcantara® pokrývajú palubnú dosku, dvere a celú stredovú konzolu. Sedadlá z peny vysokej hustoty majú poťah z pletenej tkaniny vo farbe Basalt a z kože Alcantara® zdobený výšivkou zo špeciálnych zlatých a karmínovo červených stehov. Dolnú časť volantu zdobí jediný kus karbónu. 

Pocit harmónie z vnútorného priestoru zvyšuje náladové osvetlenie, ktoré možno prispôsobiť. Nepriamo zvýrazňuje postranné prvky a prispieva k celkovému pocitu pokoja. Akustickú atmosféru prináša kombinácia zvukového systému FOCAL ELECTRA s výkonom 690 wattov so 14 reproduktormi spolu s akustickými bočnými sklami, ďalšou novinkou v segmente.

Vylepšená technológia

Aj keď model DS 4 využíva výraznú evolúciu platformy EMP2, má až 70 % nových, alebo jedinečných dielcov. Od začiatku výroby je v ponuke aj plug-in hybridná technológia (so systémovým výkonom 165 kW/225 k a s dojazdom do vzdialenosti viac ako 50 km v režime bez vypúšťania emisií podľa testovacieho cyklu WLTP). Nová generácia infotainmentu, asistenčné systémy vodiča doteraz v segmente Premium C nevídané a inovatívny projekčný systém. Vďaka tomu všetkému je nový model DS 4 výnimočný.

Elektrifikácia E-TENSE

Neustále modulárna a schopná poskytnúť možnosť zabudovania rôznych druhov pohonu, stále dynamická a bezpečná. Nová verzia platformy EMP2 vznikla pre DS 4.

Vytvorila možnosť vylepšiť viacero komponentov. Jej nová konštrukcia sa spája s novou voľnosťou vyjadrenia, čo znamená, že umožňuje použiť doteraz nevídané proporcie.

Konštrukcia

Nová platforma vznikla tak, aby dosiahla požadované proporcie a zároveň aj čo najlepšiu aerodynamiku. Do tohto segmentu prináša úplne nový pomer medzi karosériou a veľkosťou kolies a svet prémiových vozidiel obohacuje o siluetu, ktorá je atletická, no zároveň aj efektívna. Vyznačuje sa novou kapotou, nižším prechodom medzi kapotou a blatníkmi ako aj novým spracovaním podlahy v oblasti druhého radu sedadiel.

Zníženie hmotnosti

Nová evolúcia platformy EMP2 prináša nové komponenty vyrobené z kompozitných materiálov, za horúca lisované nosné časti a viac kompaktných prvkov ako jednotka klimatizácie, ktoré uvoľňujú priestor. K dispozícii je 430 litrov batožinového priestoru s bezdotykovým ovládaním a elektronicky ovládaným vekom.

Bezpečnosť

Nová platforma EMP2 vznikla tak, aby vyhovovala najmodernejším a najprísnejším požiadavkám a potrebám zákazníkov bez kompromisov v oblasti celkovej hmotnosti konštrukcie.

Dynamické a akustické vlastnosti

Myšlienka dynamickej spoľahlivosti, taká vzácna značke DS Automobiles, sa posúva ešte ďalej. Použitie technických riešení ako kombinácia zvárania a lepenia (takmer 34 metrov lepených a bodovo zváraných spojov na celej karosérii vozidla) či úplne prepracované prvky odpruženia a riadenia zaručujú ukážkový komfort jazdy vyššou tuhosťou karosérie s príkladným postavením na vozovke, čo zvyšuje potešenie z jazdy.

Plug-in hybrid

Dvojitý šampión seriálu Formula E z rokov 2019 a 2020, značka DS Automobiles, je na špičke elektrifikácie. Nová verzia platformy EMP2 vznikala tak, aby prijala novú generáciu plug-in hybridného pohonu bez obmedzenia variability či batožinového priestoru. Prepĺňaný benzínový 4-valcový motor s výkonom 132 kW (180 k) spolupracuje s elektromotorom s výkonom 81 kW (110 k) a s prevodovkou e-EAT8, výsledkom je potom kombinovaný výkon 165 kW (225 k). Poháňa ho účinnejšia batéria s novými, kompaktnejšími a väčšími článkami umiestnenými za deformovateľnou priečkou. Poskytuje dojazd do vzdialenosti 50 km a nevypúšťa pri tom žiadne emisie (podľa kombinovaného cyklu WLTP).

V ponuke sa nachádzajú aj benzínové motory PureTech s výkonom 96, 132 a 165 kW (130, 180 a 225 k) a naftový motor BlueHDi s výkonom 96 kW (130 k). Všetky modely budú používať iba 8-stupňovú automatickú prevodovku EAT8. Nový modelový rad DS 4 tak ponúka viacero úsporných hybridných verzií, ktoré zaručujú špičkovú aerodynamiku.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén