Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

NOVINKA DS 7: ZDOKONAĽOVANIE JE CESTA

Novinky

4.10.2022

Prvý 100 % dizajn, ktorý vznikol pod hlavičkou DS Automobiles a predstavil sa v roku 2017, priniesol model DS 7 CROSSBACK a odhalil nového ducha avantgardy. Model DS 7 CROSSBACK, uznávaný pre svoj jedinečný interiér, neustále zlepšovanie a špičkovú technológiu, otvoril cestu pre nový vývoj, ktorý teraz stelesňuje nový model DS 7.

Dizajn vylepšený ostrými líniami a osvetlený DS PIXEL LED VISION 3.0 a DS LIGHT VEIL

Charakter nového modelu DS 7 pochádza z významných zmien v prednej a zadnej časti. Stále elegantný nový model DS 7 prináša viac dynamiky s ostrejšími, prepracovanými líniami a s veľmi jednotným dizajnom.

Úplne nová predná časť vyniká ostrejšími líniami rozvíjajúcimi vyváženosť každého prvku. Špecifická pozornosť sa venovala úzkemu prepojeniu medzi tímom DS DESIGN STUDIO PARIS a výrobným tímom v továrni v Mulhouse (Francúzsko), ktorý dosiahol výnimočné výsledky z hľadiska kvality a odolnosti.

Svetelný podpis sa posunul k ešte výraznejšiemu vzhľadu. Kombinácia nových užších svetlometov DS PIXEL LED VISION 3.0 a denných svetiel DS LIGHT VEIL je ukážková a nesie sa v duchu špičkovej módy haute couture.

DS WINGS a mriežka chladiča sú väčšie a paleta farieb prešla úpravami v závislosti od modelu.

Prepracované boli aj zadné svetlá LED svetlá s vírivým efektom s tmavou metalickou povrchovou úpravou. Zdôrazňujú jedinečný výraz nového modelu DS 7. Dvere batožinového priestoru prešli zmenami s ostrejšími líniami, zatiaľ čo názov DS AUTOMOBILES, ktorý nahrádza označenie CROSSBACK, sa teraz podpíše na vizuálne pretiahnutejšej zadnej časti nového modelu DS 7.

Súčasť profilu nového modelu DS 7 dotvárajú aj disky kolies. Nové 19-palcové disky kolies EDINBURGH a SILVERSTONE vybavené vložkami zlepšujú aerodynamickú účinnosť, zatiaľ čo úprava ich dizajnu zväčšuje ich vnímaný priemer. Nové 21-palcové kolesá BROOKLYN s prepracovaným technickým dizajnom sú k dispozícii len pre nový model DS 7 E-TENSE 4x4 360.

Okraje okien a strešné lyžiny sú v ponuke aj v lesklej čiernej verzii, aby vynikla dynamika siluety.

Najlepšie francúzske odborné znalosti pre milovníkov UŠĽACHTILÝCH materiálov

Rovnako ako najvýznamnejšie parížske módne domy, aj DS Automobiles venuje osobitnú pozornosť výberu materiálov a spôsobu ich spracovania. Prostredníctvom čalúnenia v interiéroch nového modelu DS 7 vzniklo špeciálne prostredie, vďaka ktorému je každá cesta iná.

Nová mimoriadne rafinovaná výbava DS 7 OPERA je v ponuke vo dvoch farbách kožených poťahov Nappa: v čiernom Basalt Black a sivom Pearl Grey. V širšom rozsahu pokrytia dodáva najkvalitnejšia časť kože interiéru prirodzený a rafinovaný nádych.

Nové čalúnenie s nariaseným efektom na koženom obložení Nappa sa teraz nachádza na palubnej doske a paneloch dverí, ide o razenie s líniami pripomínajúcimi podpis DS LIGHT VEIL. Bez švov a spojov si obloženie zachováva pocit a vzhľad prírodnej kože.

Pozornosť venovanú detailom tohto interiéru dokazuje aj perličkové prešívanie ponúkané v nových farbách White a Zephyr, celokožený volant s airbagom potiahnutým kožou, reliéfne embosované prvky „Clous de Paris“, ktoré sú ikonické pre automobilku DS Automobiles a nezabudlo sa ani na čalúnenie v podobe remienka hodiniek, ktoré je prvýkrát v ponuke aj vo farbe Pearl Grey.

Prepracovanosť sa nachádza aj v koženom interiéri s označením RIVOLI, ktorý je v čadičovej čiernej farbe Basalt Black a má prešívané čalúnenie v kombinácii s čalúnením Claudia s výraznejšou textúrou kože.

Interiér PERFORMANCE LINE sa vyznačuje hlbšou čiernou farbou s mikrovláknovou textíliou Alcantara® a zlatými a karmínovými prvkami, ktoré zdôrazňujú dynamický vzhľad.

Interiér BASTILLE osviežuje nová povrchová úprava DS Canvas a zrnom Basalt Black pripomínajúca štruktúru kože.

Všetky tieto interiéry dopĺňa náladové osvetlenie, ktoré si možno prispôsobiť a novým vzorom založeným na ozdobných embosovaných prvkoch v tvare malých pyramíd „Clous de Paris“.

Vysokovýkonné benzínové/elektrické hybridné a VŠESTRANNÉ pohonné jednotky

Spoločnosť DS Automobiles, všestranná automobilová značka s najnižšími emisiami CO2 v Európe za ostatné dva roky a niekoľkonásobný šampión Formuly E, sa rozhodla ponúknuť nový model DS 7 s niekoľkými druhmi pohonných jednotiek, vrátane širokej škály troch plug-in hybridov s výkonom 165, 220 a 265 kW (225, 300 a 360 k).

Nový model DS 7 E-TENSE 225 poháňa benzínový motor PureTech 180 a elektromotor s výkonom 81 kW (110 k) prepojeným s osemstupňovou automatickou prevodovkou a doplnený o rozvodovkou s pohonom predných kolies.

Nové modely DS 7 E-TENSE 4x4 300 a DS 7 E-TENSE 4x4 360 prinášajú rozvodovkou s pohonom všetkých štyroch kolies s motorom PureTech 200, ako aj elektromotormi s výkonom 81 kW (110 k) a 82 kW (112 k) na každej z náprav. Model 360 špeciálne vyladila spoločnosť DS PERFORMANCE.

Nová 14,2 kWh batéria poskytuje podľa kombinovaného cyklu WLTP dojazd s nulovými emisiami do vzdialenosti až 65 kilometrov a až 81 kilometrov v mestskom cykle. Doba nabíjania na 7,4 kW nabíjačke je približne dve hodiny.

V ponuke je stále k dispozícii aj pohonná jednotka 130 BlueHDi.

Nový model DS 7 zostáva jedným z najúspornejších vozidiel vo svojej triede, a to najmä vďaka svojej nízkej hmotnosti.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén