Aktuálna súťažná otázka
Uvádza značka Škoda na trh 8. generáciu modelu Octavia?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

NOVÝ RENAULT ZOE UŽ AJ NA SLOVENSKOM TRHU

Novinky

2.12.2019

Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko, uviedol na náš trh nový Renault ZOE, tretiu generáciu najpredávanejšieho elektrického automobilu na európskom trhu s podielom 18,2 %.

Nové ZOE je výkonnejšie než kedykoľvek predtým, predovšetkým vďaka akčnej výbave a zvýšenému výkonu. Jeho sebavedomý dizajn posilňuje jeho charakter. Ponúka celú paletu výbavy na vysokej technickej úrovni pre väčší komfort na palube. Radosť zo 100% elektrickej jazdy získava nový rozmer! Uvedenie na trh tretej generácie najvýraznejšieho elektrického vozidla od Renault je hlavným krokom v stratégii Skupiny pre rozvoj elektrických vozidiel na vysokej úrovni.

 

Sedem rokov po uvedení sa tento model stal najpredávanejším elektrickým vozidlom v Európe.

Teraz nové ZOE prináša revolúciu v kvalite a technológii.

Renault má ako priekopník elektrickej mobility v Európe unikátne a komplexné vedomosti o potrebách a očakávaniach spojených s týmto trhom. Nové ZOE to len dokazuje.

 

  • 200 000 registrácií modelu ZOE ku koncu novembra 2019.
  • 18,2 % podiel na európskom trhu elektrických vozidiel v roku 2018.
  • Viac než 60 získaných ocenení po celej Európe.
  • Viac než 4 miliardy najazdených kilometrov.

Nové ZOE využíva batériu Z.E. 50, ktorá zaistí dojazd až 395 kilometrov WLTP[1]. Zároveň ponúka možnosť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Samotné elektrické vozidlo má k dispozícii zároveň dobíjanie AC až do 22 kW (v sérii) a dobíjanie DC (ako opcia) do 50 kW, Nové ZOE teda ponúka najširšiu všestrannosť nabíjania, aká je v Európe k dispozícii.

Od mladistvej energie až po vyspelú dynamickosť - nový Renault ZOE prináša revolúciu v oblasti dizajnu. Dizajn preberá svetelný podpis v tvare C spoločný pre všetky nové vozidlá značky Renault. Nové Full LED svetlomety posilňujú expresívny dojem.

 

Nový model ZOE prináša špeciálnu tkaninu, ktorej materiál je 100% recyklovaný. Táto tkanina predstavuje zásadnú inováciu v automobilovom svete. Celý proces spracovania a výroby v krátkom cykle, ktorý zodpovedá princípom cirkulárnej ekonomiky, znižuje o viac než 60 % emisie CO2. Nové ZOE obsahuje až 22,5 kg recyklovaných syntetických materiálov.

 

Pre Renault má byť elektrické vozidlo určené k zjednodušeniu života vodiča a pasažierov: to je Easy Electric Life! Nové ZOE rezonuje s našimi stále prepojenejšími životmi vďaka ponuke Renault EASY CONNECT. Združuje nový multimediálny systém Renault EASY LINK a aplikáciu MY Renault, čím vodičovi poskytuje súbor aplikácií a služieb, ktoré ho môžu sprevádzať pri všetkých každodenných aktivitách.

 

Nový Renault ZOE je na Slovensku k dispozícii od novembra 2019.[1]  Dojazd WLTP (celosvetový harmonizovaný testovací postup pre ľahké automobily, štandardizovaný cyklus: 57% v meste, 25% medzimesto, 18% diaľnice),pre verziu ZOE Life vybavenú 15" diskami kolies.

 

 

 

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén