Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
FIFA - Goal of the Century
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva VW Tiguan naftové a aj benzínové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

"SFÉRA", ORIGINÁLNY SPÔSOB PREDSTAVENIA NOVÉHO MODELU PEUGEOT 408

Novinky

25.8.2022

Táto neobvyklá pohyblivá inštalácia ukázala nový PEUGEOT 408 zo všetkých uhlov. Fastback s levom na kapote sa stal skutočným umeleckým dielom.

"Nech sa naň dívate z akéhokoľvek uhla, nový PEUGOT 408, navrhnutý a vytvorený dizajnérmi a inžiniermi s obrovskou vášňou pre autá pre tých, ktorí ich skutočne milujú, svojim vzhľadom prekvapuje. Jeho budúci majitelia sú nepochybne tými, ktorí túžia oslobodiť sa od vžitých stereotypov spôsobom, ktorý je zodpovedným voči prostrediu. Je stelesnením všetkých emócií, ktoré možno zažiť pri spontánnej jazde. Aby sme to všetko názorne predviedli, chceli sme náš nový fastback ukázať

v Louvre-Lens viac ako šesť mesiacov pred jeho uvedením na trh,“ hovorí Linda Jackson.

 

Vďaka svojmu jedinečnému dynamickému a inovatívnemu vzhľadu pôsobí nový fastback PEUGEOT 408 inšpiratívne. Zaujal aj talentovaný tím umelcov, inžinierov a technikov z parížskeho kreatívneho štúdia Superbien. Tí projekt navrhnutý agentúrou OPen uskutočnili a premenili ho na úchvatnú realitu, ktorá akoby vzdorovala gravitácii.

Títo špecialisti na navrhovanie  efemérnych  inštalácií vytvorili naozaj unikátne prostredie. "Sféra" je skutočne prekvapujúcim zážitkom; čo je hore? A čo dolu? Ako sa môže nový PEUGEOT 408 otočiť o 180 stupňov a rotovať tak bezprecedentným spôsobom? Odpoveďou je práve táto priehľadná „Sféra“, ktorá celé auto obklopuje a ukazuje ho zároveň zo všetkých uhlov.

 

Nový PEUGEOT 408 sa tak so svojím športovým a dynamickým dizajnom prezentuje ako jedinečné umelecké dielo, upriamujúce pozornosť na vynikajúcu aerodynamiku tohto modelu.

 

"Mimoriadne nás oslovila idea tohto efemérneho umeleckého diela, ktoré je neobvyklé a krásne zároveň a ktoré dokonale upriamuje pozornosť na našu novinku. Originálny štýl nového modelu PEUGEOT 408 ocenilo mnoho ľudí, ktorí sa s ním už zoznámili. Je predstavený naozaj netradičným spôsobom, vo veľkolepom a modernom prostredí Louvre-Lens,“ povedala Linda Jackson, výkonná riaditeľka značky PEUGEOT.

 

“PEUGEOT napreduje a je inovatívny vo všetkých oblastiach. Priehľadná Sféra, navrhnutá pre nový PEUGEOT 408, ukazuje eleganciu nášho nového modelu zo všetkých strán. Tento výtvor je dokonale v súlade s globálnym vyjadrením novej identity značky Peugeot,“ dodáva Phil York, riaditeľ marketingu a komunikácie značky PEUGEOT.

" Sféra umožňuje, aby sa nový PEUGEOT 408 vznášal akoby v stave beztiaže, pričom zároveň celé auto rotuje tak, aby si ho bolo možné pozrieť zo všetkých uhlov. Chceli sme ukázať dynamiku, ktorú nový PEUGEOT 408 vyžaruje. Aby sme to dosiahli, museli sme vzdorovať gravitácii a vytvoriť konštrukciu, ktorá by dokázalo ľahko a plynulo otáčať nový PEUGEOT 408 do akejkoľvek polohy tak, aby bolo možné skutočne oceniť jeho dizajn. Táto konštrukcia musela byť rovnako atraktívna a prekvapujúca ako samotné auto. Tak sa zrodila Sféra," vysvetľuje Stéphane Lecoq, kreatívny riaditeľ agentúry OPen a pokračuje:  „Keď sa forma a funkčnosť prepoja neočakávaným spôsobom, potom môžete dosiahnuť veľkolepé výsledky. Navrhnutie „Sféry“ a jej vytvorenie, reálne aj estetické, si vyžadovali veľmi inovatívne myslenie.“

Celá konštrukcia "Sféry" je vyrobená z vysoko pevnej ocele a pokrytá ochrannou vrstvou strieborného epoxidu. Priehľadná bublina/sféra je vyrobená z mäkkého PVC, čo umožňuje použitie nenápadných vzduchových kompresorov, udržiavajúcich bublinu nafúknutú, pričom je sotva viditeľná. Dve veľké obruče s priemerom 5,10 m uvádza do pohybu systém využívajúci 4 kolesá, poháňané elektromotormi s výkonom 3 500 W. Väčšina energie sa využíva na ovládanie rotácie "Sféry" a udržiavanie jej ťažiska.

Louvre-Lens, pozoruhodne krásne a ultramoderné miesto, je dokonalým prostredím pre inštaláciu. Jeho elegantné usporiadanie zakrivených fasád v kombinácii skla a hliníku stelesňuje modernú krásu, ktorá zachováva majestátnosť parížskeho originálu. Jeho originálny dizajn a neobvyklý vzhľad z neho urobili ideálne miesto pre predstavenie nového modelu PEUGEOT 408 v jeho bubline.

Predaj bude spustený začiatkom roku 2023

 

Nový PEUGEOT 408, ktorý sa na krátko predstaví vo „Sfére“, vstúpi do reálneho sveta začiatkom roku 2023, keď bude zahájený jeho predaj. Automobil určený pre globálny trh sa bude najskôr vyrábať vo francúzskom Mulhouse pre európsky trh a následne aj v továrni v Čcheng-tu v Číne pre lokálny trh.

 

Pri uvedení na trh bude ponúkaný s dvoma plug-in hybridnými motormi – PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8 (180 k) a PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8 (150 k) a benzínovým motorom PURE TECH (130 k).

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén