Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Toyota odhalila budúcnosť s modelom Toyota bZ Compact SUV Concept

28.11.2022

Nový koncepčný model Toyota bZ Compact SUV Concept sa vo svetovej premiére predstavuje na medzinárodnom autosalóne v Los Angeles 2022. Toyota s konceptom bZ Compact SUV Concept prináša možnosť nahliadnuť, ako by mohol vyzerať ďalší vývoj a rozširovanie vízie pod zastrešujúcim označením „bZ“, teda Beyond Zero.

Koncepčný model Toyota bZ Compact SUV Concept bol navrhnutý ako výhradne batériový elektromobil (BEV) s čistým designom. Tento prístup je oslavou duality vozidla, ktoré využíva minimalistický dizajn očakávaný od elektromobilu aj vitalitu budúcnosti. Koncept predstavuje vozidlo s nulovými emisiami, využívajúce udržateľné a ekologické materiály, ktoré súčasne prináša dynamické jazdné schopnosti, špičkové technológie a štýlový vzhľad.

Aerodynamická podoba konceptu ide ruka v ruke s futuristickým vzhľadom vrátane kolies vytlačených do samotných rohov karosérie v prospech dravého postoja. Vozidlo tak evokuje dojem pohybu aj vo chvíľach, keď bez pohybu stojí na mieste. O pokročilých technológiách vypovedajú krátke previsy a šípovité tvary vozidla, zatiaľ čo zužujúca sa kabína pôsobí dynamickým dojmom s nízkym aerodynamickým odporom.

Ostré štylistické stvárnenie pokračuje v interiéri s luxusnými povrchmi a celkovo výrazným vzhľadom. Za zmienku stoja najmä ekologické materiály, ako napríklad sedadlá vyrobené z rastlinných a recyklovaných materiálov v súlade s motívom Beyond Zero. Palubný osobný asistent zaisťuje prepojenie vodiča a zvyšku posádky s vozidlom prostredníctvom zvukov a svetelných prvkov, ktoré sa presúvajú po kabíne v reakcii na požiadavky či povely predných a zadných pasažierov.

Spoločnosť Toyota prostredníctvom filozofie Beyond Zero prezentuje víziu budúcnosti, v ktorej je uhlíková neutralita zaručená vďaka praktickému zavádzaniu celého portfólia produktov, ktoré využívajú vyspelé technológie pohonov na alternatívne palivá, resp. pohony s nulovými emisiami. Rôznorodé portfólio elektrifikovaných produktov potom Toyote pomôže dosiahnuť globálny cieľ uhlíkovej neutrality do roku 2050.

Ďalšie informácie o tomto koncepčnom modeli budú zverejnené v decembri 2022.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén