KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je Škoda Kamiq najmenším SUV značky Škoda?
 
A: Áno

B: Nie 
 

Magazín What Car? ocenil Škodu Fabia titulom Auto roka 2015

Šport - MOTOR šport

2015-01-09 16:02:00
BRATISLAVA 9. januára (WBN/PR) - Fabia zvíťazila v prestížnej odbornej ankete spotrebiteľského magazínu What Car? a odniesla si titul Automobil roka 2015 (What Car? Car of the Year 2015). Okrem celkového víťazstva vystúpila Fabia na najvyššiu priečku aj v kategórii Najlepší malý automobil. ŠKODA Octavia získala titul Najlepší rodinný automobil. ŠKODA Fabia sa v Británii dlhodobo teší veľkej obľube, Automobilom roka magazínu What Car? sa model Fabia stal už druhýkrát, prvýkrát sa to podarilo prvej generácii v roku 2000.

"Nová ŠKODA Fabia predstavuje vo všetkých ohľadoch viac auta, ponúka inovatívne technológie, emóciami nabitý dizajn aj vysokú mieru praktickosti. Je to ideálne vozidlo pre modernú mestskú mobilitu dneška. Sme pevne presvedčení, že nová Fabia nadviaže na doterajšie úspechy, osloví široké spektrum zákazníkov a ako dôležitý pilier rastovej stratégie posilní značku ŠKODA," povedal Prof. Dr. H.C. Winfried Vahland, predseda predstavenstva ŠKODA AUTO, pri slávnostnom prevzatí ceny v Londýne.

"Celkové víťazstvo modelu Fabia nemožno pripísať len tomu, že ide o vynikajúce malé auto, praktické, s dobrou výbavou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Je potrebné zohľadniť aj konkurenciu. Ak si uvedomíte, akých silných konkurentov musela Fabia postupne poraziť, aby zvíťazila vo svojej triede, zistíte, že jednoducho musela vyhrať aj celkovo," vysvetľuje šéfredaktor magazínu What Car? Jim Holder.

"Veľmi nás teší, že nová ŠKODA Fabia vyhrala svoju kategóriu i titul Auto roka 2015 What Car?. Britskí zákazníci odborným hodnoteniam What Car? dôverujú, obe víťazstvá sú pre model Fabia tým najlepším odporúčaním pri vstupe na trh," hovorí Alasdair Stewart, riaditeľ ŠKODA UK.

Odborný motoristický spotrebiteľský magazín What Car? vychádza od roku 1973 a v súčasnosti je najväčším a najrešpektovanejším motoristickým poradenským mesačníkom a webom na britskom trhu. Každoročnú anketu Auto roka vyhlasuje What Car? už od roku 1978.

ŠKODA Fabia je vo Veľkej Británii úspešným modelom, od vstupu prvej generácie na trh v roku 2000 si svojich zákazníkov našlo viac ako 250 000 vozidiel. Značka ŠKODA dokazuje svoju vynikajúcu pozíciu na britskom trhu nielen piatimi rokmi nepretržitého rastu, ale tiež viac ako 76 000 vozidlami dodanými zákazníkom v roku 2014. Celosvetové dodávky vozidiel ŠKODA zákazníkom v roku 2014 po prvýkrát presiahli 1 milión vozidiel.
Autor: Redakcia 4Tv

Pridanie príspevku do diskusie

Vaše meno
Váš email (nepovinný)
(nebude nikde zverejnený)
Diskusný príspevok
Zoznam príspevkov v diskusii:
Zatiaľ nie sú pridané žiadne príspevky. Buďte prvý, kto pridá príspevok.
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén