Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka

Je Taigo najmenšie SUV v ponuke Volkswagenu?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Priechod Čertovica bude uzavretý až do 11. októbra

Automagazín - Info pre vodičov

10.9.2010
Ilustračné foto SITA ČERTOVICA/ŽILINA 10. septembra (WEBNOVINY) – Nízkotatranský horský priechod Čertovica bude pre dopravu uzavretý až do 11. októbra, cestu prvej triedy I/72 spájajúcu Liptov a Horehronie ohrozujú uvoľnené a podmáčané stromy. „Z dôvodu ohrozenia bezpečnosti premávky nestabilnými stromami, keď neustále dochádza k samovoľnému pádu stromov na cestnú komunikáciu, bude cesta I/72 cez horský priechod Čertovica úplne uzatvorená až do pondelka 11. októbra 2010,“ potvrdila agentúre SITA hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová.

Okrem odstraňovania na cestu popadaných stromov a konárov budú musieť pracovníci miestneho urbariátu počas nasledujúcich štyroch týždňov spíliť aj celý 10 až 15 metrov široký pás nestabilných stromov, ktorý sa tiahne nad vozovkou v dĺžke niekoľkých stoviek metrov. „Je tam veľké množstvo uvoľnených a podmáčaných stromov, tie smreky majú plytké korene a na viacerých miestach hrozí, že budú ďalej padať na cestu,“ povedal námestník pre správu ciest Slovenskej správy ciest v Žiline Marián Pikuliak.

Horský priechod Čertovica je uzavretý už od 1. septembra, keď sa popri intenzívnych dažďoch tadiaľ prehnal aj silný vietor. Dopravné značky zakazujúce prejazd Čertovicou osadili cestári v smere od Liptovského Hrádku aj od Brezna, upozorňujúcu značku umiestnili aj na križovatke v Ružomberku, aby mohli vozidlá odbočiť na obchádzku cez Donovaly.

SITA
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén