Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Hyundai v Európe naďalej rastie. Predal už takmer 400-tisíc vozidiel.

26.10.2022

Napriek mnohým výzvam, ktorým v súčasnosti čelí celý automobilový priemysel, ukončila spoločnosť Hyundai Motor Europe tretí štvrťrok roku 2022 so silnými predajnými číslami. Potvrdzujú to najnovšie údaje Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA).

Hyundai v Európe neustále rastie

Celkovo sa za prvých deväť mesiacov roka 2022 podarilo automobilke Hyundai predať 395 649 kusov vozidiel v EÚ, EFTA a Spojenom kráľovstve. Ide o 3,2-percentný rast oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

 

Počas prvých troch kvartálov tohto roka si Hyundai v Európe zabezpečil trhový podiel 4,8 percenta, čo predstavuje medziročný nárast o 0,6 percentuálneho bodu. Vďaka tomu je Hyundai jednou z mála automobiliek, ktoré v roku 2022 vykazujú konzistentný rast.

Elektrické autá tvoria už 16% predaja

Hyundai za prvých deväť mesiacov roka predal už 64 192 vozidiel s čisto elektrickým pohonom. Elektromobily tak tvoria až 16 percent celkového predaja značky Hyundai v Európe! Pozíciu najpredávanejšie elektromobilu v portfóliu Hyundai si udržala KONA Electric, z ktorej sa od januára tohto roku predalo 30 981 kusov. Výborné výsledky dosiahlo aj elektrické CUV IONIQ 5, z ktorého sa tento rok predalo už 28 014 kusov a stihlo získať aj viacero prestížnych cien, vrátane ocenenia Svetové auto roka 2022.

 

Tieto čísla poukazujú na pokrok, ktorý Hyundai v Európe dosiahol, najmä vzhľadom na výzvy, ktorým v súčasnosti čelí celý priemysel. Pokračovali sme v rozširovaní nášho vedúceho postavenia v oblasti elektrifikácie, keď sme v premiére predstavili IONIQ 6. Náš elektrifikovaný streamliner nielenže ďalej diverzifikuje náš predajný mix, ale zaujme aj nové publikum,“ povedal Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe.

 

Rekordné trhové podiely na európskych trhoch

Okrem 4,8-percentného trhového podielu v EÚ, EFTA a Spojenom kráľovstve dosiahol Hyundai v prvých deviatich mesiacoch roku 2022 významný rast aj na svojich kľúčových trhoch v Španielsku a Spojenom kráľovstve.

 

V Španielsku zaznamenal Hyundai za prvé tri kvartály tohto roka 14-percentný medziročný nárast predaja a zabezpečil si rekordný trhový podiel 7,5 percenta, čo je o 1,4 percentuálneho bodu viac ako v roku 2021.

 

V Spojenom kráľovstve Hyundai tiež dosiahol nový rekord, keď získal trhový podiel 5,3 percenta, čo je o 1,3 percentuálneho bodu viac ako v roku 2021. V porovnaní s rovnakým obdobím od januára do septembra minulého roka predaja značky vrástli o 21 percent.

 

Medziročný rast predajov zaznamenáva Hyundai aj na ďalších veľkých európskych trhoch. V Nemecku rástol v porovnaní s minulým rokom o štyri percentá a vo Francúzsku o jedno percento.

 

Vyrobené v Európe a pre Európu

Úspech Hyundai v Európe možno pripísať vývoju a výrobe orientovanej na európskeho zákazníka. Viac ako 70 percent automobilov Hyundai sa vyrába v Európe a pre Európu vo výrobných závodoch spoločnosti HMMC v Českej republike a HAOS v Turecku. Český závod, ktorý ročne vyrobí až 350-tisíc áut, navyše nedávno prešiel radom vylepšení a je jedným z najmodernejších závodov na výrobu automobilov v Európe. Začiatkom roka 2022 sa stal prvou továrňou Hyundai na svete, ktorá využíva elektrinu z obnoviteľných zdrojov.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén