Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má DS 7 PHEV pohon všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
Zobraziť iba značku:
TESTY

KIA EV9: auto roka 2024

Kia EV9 sa začiatkom tohto roka stala držiteľom titulu slovenské Auto roka 2024. My sme s ňou mali česť ešte koncom roka 2023. Vzali sme ju na výlet z Bratislavy do Tatier a späť. Vonku vládla neskorá jeseň a teploty klesli pod 10 stupňov. To boli ideálne podmienky na test dojazdu. Ak sme totiž chceli cestovať komfortne, museli sme si kúriť.

 

MG5 Electric: praktik na elektrinu

V redakcii sa nám vystriedalo už množstvo elektromobilov. V drvivej väčšine išlo o SUV, čo je pochopiteľné. Výrobcovia do veľkej karosérie zmestia akumulátory a auto nestratí tradičné proporcie svojej triedy. Mali sme niekoľko limuzín, hatchbackov a mestských drobcov, ktorým elektrina pasuje najviac, no z výrobných programov sa akosi strácajú. Elektrické kombi sme ešte nemali, preto sme MG5 privítali s nadšením. Naplní elektrický pohon možnosti rodinného kombi?

 

ŠKODA KODIAQ 2.0 TSI 4x4: dôstojná rozlúčka

Jednou z výhod generačnej výmeny automobilov je výpredaj odchádzajúcej generácie. Samozrejme, záleží, či odchádzajúce auto bolo úspešné. Ak nebolo, tak sa s ním automobilka veľmi nechváli. Aktuálne sa lúči Kodiaq, ktorý veru úspešný bol.

 

Jeep Gladiator Overland 3.0 V6 8A: Odvážny rančer

Vo svete plnom rozmaznaných SUV, ktoré sa zväčša do terénu nikdy nedostanú, sú naozajstné terénne autá výnimočné zjavy. Ako sa žije s terénnym, pracovným pickupom?

 

FIAT Doblo Combi 1.5 BlueHDi: poslušný pracant

Existuje kategória áut, ktorú si v premávke veľmi nevšímame. Chvíľu som mal dokonca pocit, že už ani nie je v ponuke, že tento typ vozidiel jednoducho vymrel. Lenže nie je to tak. Automobilky naň nezanevreli a v ponuke ho majú. Malé úžitkové vozidlá. Do redakčnej garáže nám zaparkoval Fiat Doblo Combi.

 

Škoda Enyaq iV 60 Loft: elektromobil na každý deň

Po dlhšom čase nám v redakcii pristála Škoda Enyaq. Nie je to prvý raz, čo sme tento mladoboleslavský elektromobil mali v redakčných službách, tentoraz však prišiel v príjemnej výbave Loft.

 

Renault Arkana E-Tech full hybrid 145: štýlovo každý deň

Francúzskej automobilke Renault v oblasti dizajnu ostatné roky ide karta. V čase, keď sa množstvo áut na seba až priveľmi podobá si Renault udržiava poznateľnú tvár, ktorá je moderná, vie čo je „trendy“ a pritom ostáva svojská. Ak niekto vyberá auto podľa výzoru, tu je na správnej adrese. 

Renault Austral 1,33 TCe HEV: pod tlakom očakávaní

Renault Austral to od začiatku nebude mať jednoduché. Je v preplnenom segmente a pod tlakom očakávaní z každej strany. Nároky naň kladie hlavne automobilka, ktorá sa Australom pokúša nahradiť viacero „vypadnutých“ modelov. Na rodinnom výlete sme si vyskúšali, či sa Renault neprerátal.

 

Peugeot 408 1,2 PureTech: športovo naladený elegán

Znalci francúzskeho Peugeotu spozornejú vždy, keď označenie modelu začína štvorkou, ktorá patrí jeho strednej triede. Moderná 408 svoju históriu trocha hodila za hlavu, no neostala jej nič dlžná. Peugeot 408 je hrdým nástupcom ikonických sedanov a bude naďalej reprezentatívnym „vozením“.

 

Volkswagen Polo GTI: adrenalínový drobec

V súčasnosti v automobilovom priemysle prebieha revolúcia. Plní titulné stránky automobilových magazínov a Európa v nej hrá dôležitú úlohu. Chce vymeniť autá so spaľovacím motorom za vozidlá na elektrinu.

|<<<
 
Autosalón
NOVÉ AUDI Q814.2.2024
MERCEDES-BENZ CLE 300 4MATIC14.2.2024
VW ID.7 PRO9.2.2024
LEXUS LC 5009.2.2024
KIA EV931.1.2024
TOYOTA PRIUS PHEV31.1.2024
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén