Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
Škoda Plus
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába VW už desiatu generáciu modelu Multivan?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Umocnené emócie: nové pakety competition a competition plus pre Audi RS 4 Avant a Audi RS 5

Audi Sport GmbH zvýrazňuje športový charakter modelov Audi RS 4 Avant* a Audi RS 5*. Nový paket competition je prešpikovaný prvkami, ktoré vizuálne dodávajú vozidlám ostrejší vzhľad a súčasne aj umocňujú emócie pri jazde. Paket competition plus navyše so svojim voliteľným nastaviteľným podvozkom (športový podvozok RS pro) zabezpečuje maximum dynamiky a pôžitku z jazdy pri zachovaní spôsobilosti na každodenné jazdenie. Menej je niekedy viac: vďaka zredukovanému tlmeniu hluku sa RS 4 Avant* a RS 5* vyznačujú dramatickou akustikou na novej úrovni. Energický motor 3.0 V6 Biturbo dosahuje výkon 331 kW (450 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 600 Nm v pásme od  1900 do 5000 otáčok za minútu (kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 8,8 – 8,7; kombinované emisie CO2 v g/km: 201– 199). Od júla budú Audi RS 4 Avant* a RS 5* s paketmi competition v showroomoch predajcov. 

Nová Kia Niro ponúka elektrifikovanú mobilitu pre každého

V rámci rýchlo pokračujúcej elektrifikácie ponúka nová Kia Niro intuitívne riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú podniknúť svoj prvý krok na ceste k lepšie udržateľnej budúcnosti. Nový model ponúka na výber tri mimoriadne úsporné systémy elektrifikovaného pohonu, celý rad pokročilých prvkov a technológií, ako aj odvážny dizajn a jazdné vlastnosti, ktoré neodmysliteľne patria k prelomovým vozidlám CUV.

V Košiciach otvorili pre značky Lexus a Toyota najväčší autosalón na Slovensku

Značky Toyota a Lexus otvorili v uplynulých dňoch v Košiciach svoj najväčší tuzemský showroom. Investorom projektu a prevádzkovateľom autosalónu je autorizovaný predajca AUTO – VALAS GROUP. Výstavba trvala necelých 12 mesiacov.

ŠKODA je už 30 rokov partnerom hokejových majstrovstiev sveta

Značka ŠKODA nadväzuje na svoje dlhodobé partnerstvo s International Ice Hockey Federation (IIHF) a ani na tohtoročných majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré štartujú 13. mája vo Fínsku, tak nebudú chýbať jej vozidlá. Značka poskytne organizátorom flotilu 45 vozidiel, medzi nimi plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV i modely ENYAQ iV či SUPERB iV. Spolupráca pritom trvá už rekordných 30 rokov. ŠKODA dlhodobo podporuje aj hokej na Slovensku, pričom Slovenský zväz ľadového hokeja momentálne využíva aj flotilu elektrifikovaných vozidiel od mladoboleslavskej automobilky. 

Hyundai získal deväť ocenení na iF Design Award 2022.

Dizajnérske práce spoločnosti Hyundai Motor Company získali až deväť ocenení na svetoznámom Medzinárodnom fóre iF Design Award 2022. Hyundai v hodnotení iF Design Award uspel už ôsmy rok po sebe.

 

ŠKODA ENYAQ iV prvým elektrickým vozidlom záchranárov na Slovensku

ŠKODA AUTO Slovensko podporila obstaranie čisto elektrického modelu ENYAQ iV do Záchrannej zdravotnej služby ZaMED. Do terénu tak vyrazí vôbec prvé elektrické vozidlo v službách zdravotných záchranárov, ktorí reálne otestujú jeho praktickú využiteľnosť pri každodennom pôsobení v tejto oblasti. Auto prejde špeciálnou úpravou a bude slúžiť napríklad pri urgentnom prevoze liekov, personálu alebo kyslíka, pri podujatiach ako základňa pre prístrojové a materiálne vybavenie zdravotníkov či počas testovania nasadenia nového typu posádky záchranárov. 

Čím presvedčí Toyota Corolla Cross? Na našom trhu už v lete

Toyota Corolla Cross je najočakávanejším autom v ponuke japonskej automobilky.  SUV segmentu C zaplní medzeru medzi modelmi C-HR i RAV4, a takisto pridá ďalší karosársky variant najpopulárnejšiemu autu všetkých čias - Corolle. V našich autosalónoch sa objaví už počas tohto leta.

 

Toyota Yaris Cross sa stala Svetovým mestským autom roka 2022

Organizátori súťaže World Car Awards vyhlásili model Toyota Yaris
Cross za Svetové auto roka 2022. Rozhodla o tom 102-členná
medzinárodná porota zložená z motoristických novinárov z 33
krajín.

 

Hyundai IONIQ 5 je Svetovým autom roka 2022!

Najoceňovanejší automobil značky Hyundai – elektrický crossover IONIQ 5 - ovládol prestížne udeľovanie cien Svetové auto roka 2022 (World Car Awards 2022). Získal až tri prestížne ocenenia: Svetové auto roka, Svetové elektrické vozidlo roka a Svetový automobilový dizajn roka.

 

Mercedes AMG G 63 Edition 55 – exkluzívny mimoriadny model k jubileu „55 rokov AMG“

AMG – tieto tri písmená predstavujú už 55 rokov po celom automobilovom svete synonymum špičkového výkonu, exkluzivity a vysokej dynamiky jazdy. Trieda G má v rámci portfólia AMG už viac ako dve desaťročia výnimočné postavenie, a preto je kráľom výkonnosti v teréne. Vďaka svojmu kultovému statusu je ideálnym vyslancom oslavy 55. výročia značky zameranej na výkon a športové vozidlá – s mimoriadnym modelom Mercedes‑AMG G 63 Edition 55 (WLTP: kombinovaná spotreba paliva 16,0 l/100 km, kombinované emisie CO2 363 g/km)[1]. Mimoriadne, vyberané detaily výbavy podčiarkujú snahu značky Mercedes-AMG ponúknuť zákazníkom maximálnu možnú individualitu a exkluzivitu. Ďalšie narodeninové prekvapenia budú nasledovať v nasledujúcich mesiacoch.

Hyundai hlási rekordný mesiac. V marci dodal slovenským zákazníkom vyše 1 000 áut!

Automobilka Hyundai hlási mimoriadne silný mesiac. V marci 2022 dodala slovenským zákazníkom až 1 026 nových vozidiel a dosiahla trhový podiel 12,50%. K rekordným číslam jej dopomohli najmä modely i30Tucson, ktoré patrili k najpredávanejším vozidlám vôbec. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP SR).

 

Pneumatiky môžete pohodlne prezuť aj v autorizovanom servise ŠKODA

Jazdiť v zime na letných pneumatikách sa už dnes odváži málokto, avšak aj jazdu na zimných pneumatikách v lete sprevádzajú mnohé riziká. Vodiči často vynechajú ich výmenu pre dlhé  čakacie lehoty v pneuservise pri štarte sezóny. Rovnako kvalitné služby však poskytne aj autorizovaný servis ŠKODA, ktorý naviac jednoducho a rýchlo preverí stav vozidla po zime či odstráni prípadné nedostatky. Stačí využiť niekoľko dobrých rád a vodič sa môže tešiť na bezpečnú jazdu bez prekvapení počas celej letnej sezóny.

 

GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 VÍŤAZOM TESTU AUTOMOTOKLUBU ADAC

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 si odniesli víťazstvo z najnovšieho testu 15palcových letných pneumatík nemeckého automotoklubu ADAC, ktorý pri ňom porovnával šestnásť rôznych pneumatík obľúbeného rozmeru pre segment malých automobilov. 

Koncept EV9 – Evolúcia SUV od spoločnosti Kia

Koncept EV9 je ukážkou racionálneho pohľadu spoločnosti Kia na formu SUV určených pre éru udržateľnej mobility. V koncepte EV9, ktorý je viac než len predvádzacím vozidlom, sa spája estetika, ktorá inšpiruje a vyzýva k zamysleniu, ďalej interiér, ktorý nanovo definuje parametre vnútorného priestoru SUV, a čisto elektrická pohonná jednotka s nulovými emisiami novej generácie. Je to predzvesť budúcich produktov spoločnosti Kia, keďže značka sa vydáva na cestu udržateľnej mobility.

 

Začiatok predaja nového modelu EQE od značky Mercedes-EQ a Mercedes AMG

Záujemcovia si teraz môžu objednať prvé dva modely EQE vo verzii EQE 350+ sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 18,7 – 15,9 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 0 g/100 km)[1] a Mercedes‑AMG EQE 43 4MATIC sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 22,5 – 19,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km). Ceny sa začínajú na hodnote 76 002,00 prípadne 109 962,00 eur.

 

|<<<
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén