Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Prichádza na Slovensko 9. generácia VW Passat?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Hyundai získal prestížne ceny za dizajn. Bodovali IONIQ 5 N aj nové SANTA FE

21.3.2024

Už desiaty rok po sebe bola spoločnosť Hyundai Motor Company ocenená cenami iF Design Award. Tentoraz si prestížne ocenenia odnáša za modely IONIQ 5 N a novú generáciu SANTA FE v kategórii Produkt, štúdia SANTA FE XRT Concept uspela v kategórii Profesionálny koncept. Hyundai získal aj niekoľko ďalších ocenení iF Design Awards v ostatných kategóriách.

Je pre nás veľkou cťou, že naše vozidlá a inovácie získali ocenenia iF Design Awards. Ide o dôkaz výnimočnej oddanosti nášho tímu dizajnérov, ktorí spolu s našimi inžiniermi v centre výskumu a vývoja vložili do týchto projektov veľký kus vášne a odhodlania. Tieto ocenenia zároveň vyzdvihujú pozoruhodnú konkurencieschopnosť dizajnovej identity značky Hyundai na globálnom trhu,” povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci divízie Hyundai a Genesis Global Design.

 

IONIQ 5 N

Ocenenie iF Design Award si tento rok odnáša IONIQ 5 N. Vozidlo z nového segmentu vysokovýkonných elektrických vozidiel sa zameriava na vodiča a zážitok z jazdy s využitím nových technológií a schopností vhodných aj pre jazdu na pretekárskych okruhoch. Médiá označili IONIQ 5 N za model „prelomový“, „game changer“ a „benchmark“ pre vysokovýkonné elektrické vozidlá. IONIQ 5 N sa môže pochváliť aj ocenením Auto roka 2024 od portálu Top Gear.com.

 

SANTA FE

Prichádzajúca, v poradí už piata generácia stredne veľkého SUV Hyundai SANTA FE ponúka zákazníkom vďaka dlhšiemu rázvoru a väčším rozmerom zadných dverí nadštandardný priestor pre ich aktivity v meste aj prírode. Dlhší rázvor tiež výrazne prispieva k vylepšenému a priestrannejšiemu tretiemu radu sedadiel. Od svojho debutu pred 23 rokmi si toto ikonické SUV získalo srdcia miliónov zákazníkov po celom svete. Očakáva sa, že odvážny dizajn a priestrannosť úplne nového SANTA FE na tieto úspechy nadviaže.

Koncept SANTA FE XRT

SANTA FE XRT Concept, ktorý bol svetu predstavený spolu so novou generáciou SANTA FE v roku 2023, je navrhnutý tak, aby uspokojil rôznorodé potreby outdoorových nadšencov. Koncept XRT zvládne náročný terén s istotou a ľahkosťou a ponúka všestranné využitie pre outdoorový životný štýl. Koncept XRT je navrhnutý tak, aby povzbudzoval dobrodružného ducha svojho majiteľa pri jazde mimo spevnených ciest.

Ďalšie ocenenia

Ocenenia iF Design Awards 2024 boli udelené aj niekoľkým ďalším prácam z dielne Hyundai. K takým patrí napríklad N režim informačno-zábavného systému vysokovýkonných N modelov v kategórii Používateľské rozhranie či múzeum FIFA v kategórii Interiérová architektúra, ktoré Hyundai predstavil pri príležitosti majstrovstiev sveta vo futbale v Katare. V kategórii Komunikácia zasa uspela prvá kampaň spoločnosti zameraná na svoje historické dedičstvo, Hyundai Heritage: PONY Exhibition. Všetky ocenené práce nájdete na webe www.ifdesign.com.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén