Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Prichádza na Slovensko 9. generácia VW Passat?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Nový Hyundai i30. Po aktualizácii je odvážnejší a modernejší.

25.3.2024

Hyundai predstavil nový modelový rad i30, ktorý prešiel dizajnovou a technologickou aktualizáciou. S tromi karosárskymi verziami hatchback, fastback a kombi, ako aj so športovo ladenou výbavou N Line majú zákazníci v rámci modelového radu i30 z čoho vyberať. Nový i30 je vybavený modernizovanými technológiami konektivity a komfortnými funkciami. Vďaka tomu je i30 vo svojej triede konkurencieschopnejší a prináša aj vyššiu hodnotu pre zákazníkov.

Odvážny dizajn a 12 farieb exteriéru

Súčasný model je už treťou generáciou i30-tky, ktorá bola uvedený na trh v roku 2007. Vďaka modernizácii exteriéru aj interiéru získava najpredávanejšie vozidlo značky Hyundai na Slovensku odvážnejší dizajn.

 

Exteriér je ľahko rozpoznateľný podľa výraznej prednej a elegantnej zadnej časti. Vpredu bol prepracovaný vzor masky chladiča, podložka pod tabuľku s evidenčným číslom a kryty hmlových svetiel. V zadnej časti karosérií hatchback a kombi dostala chrómová vložka zadného nárazníka hranatejší vzhľad.

 

LED predné svetlomety a zadné LED kombinované svetlá, kedysi ako voliteľná výbava, sú v novom i30 súčasťou štandardnej výbavy. Vozidlo tiež ponúka 16-palcové zliatinové disky kolies s novým dizajnom.

 

Nový Hyundai i30 je k dispozícii s 12 farbami exteriéru. Sedem farieb je pre i30 nových: čierna Abyss Black Pearl, sivá Ecotronic Grey Pearl, červená Ultimate Red Metallic, oranžová Jupiter Orange Metallic, modro-sivá Meta Blue Pearl, zelená Cypress Green Pearl a modrá Sailing Blue Pearl. Medzi farby, ktoré sa opätovne dostali do ponuky, patria biele Atlas White a Serenity White Pearl, strieborná Shimmering Silver Metallic, sivá Shadow Grey a červená Engine Red.

 

Aktualizácia dizajnu pokračuje vo vnútri vozidla. Na palubnú dosku bola nanesená špeciálna farba, aby bola príjemnejšia a hladšia na dotyk, a stredový tunel je nalakovaný lesklou čiernou farbou. Čierny interiér je možné kombinovať so štyrmi modernými čalúneniami sedadiel: celolátkové, kombinované látkové a kožené, celokožené, ako aj kombinované textilné semišové a kožené.

Športová výbava N Line

Ešte atraktívnejší dizajn dodáva novému i30 športovo ladená výbava N Line. Vidno to na výraznejších prvkoch mriežky prednej masky. Trojité horizontálne línie v červenej farbe zdobia interiér z kože a textilného semišu. Po úplne čiernej farbe bol do vložiek bočných otvorov predného nárazníka pre model i30 N Line pridaný tmavý kovový akcent. Zákazníci si môžu vybrať medzi novým dizajnom 17-palcových a 18-palcových zliatinových diskov N Line.

 

Vysoká bezpečnosť a moderná konektivita

Technológie konektivity v novom i30 ponúkajú zákazníkom viac pohodlia. Medzi nové funkcie i30 patrí štandardne dodávaná digitálna prístrojová doska s centrálnym 4,2-palcovým LCD displejom, tri nabíjacie porty USB typu C vpredu a vzadu, bezdrôtové aktualizácie máp Over-the-Air (OTA) a voliteľná, plne digitálna 10,25-palcová prístrojová doska.

 

Nový Hyundai i30 je teraz štandardne vybavený aj ďalšími bezpečnostnými prvkami balíka Hyundai Smart Sense. Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) pomáha predchádzať potenciálnym nehodám s prekážkami vpredu a vyhnúť sa im. Na bezpečnejšiu jazdu na diaľniciach slúži systém nasledovania jazdného pruhu (LFA), ktorý udržuje vozidlo v aktuálnom jazdnom pruhu, a inteligentný asistent rozpoznávania dopravných značiek (ISLA) upozorní vodiča zvukovým a vizuálnym upozornením, keď vozidlo prekročí povolenú rýchlosť. Upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách (ROA) upozorní vodiča informáciou na prístrojovej doske.

 

V príplatkovom balíku si majú zákazníci možnosť doplniť bezpečnostné systémy auta o systém automatického núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo (FCA-JT). Ďalší voliteľný bezpečnostný systém, asistent pre jazdu na diaľnici 1.5 (HDA), udržiava počas jazdy odstup od vozidla vpredu, automaticky upravuje rýchlosť vozidla a udržuje ho v aktuálnom jazdnom pruhu.

 

Viac pohodlia pre cestujúcich

Nový i30 s ešte vylepšenými komfortnými funkciami bol navrhnutý tak, aby vyhovoval požiadavkám väčšiny zákazníkov. Do interiéru a batožinového priestoru boli pridané LED svetlá pre lepšie osvetlenie. Vďaka predným a zadným parkovacím senzorom – ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy - sú vodiči varovaní, ak sa zistí prekážka pri pohybe auta vpred alebo vzad nízkou rýchlosťou.

 

K nižšej spotrebe paliva dopomôže pohonné ústrojenstvo s 48V mild hybridným systémom, ktoré podporuje spaľovací motor pridávaním elektrickej energie počas rôznych fáz jazdy, ako je štartovanie, akcelerácia a rekuperácia. Súčasťou ponuky ostávajú aj obľúbené motory 1.5 DPi (hatchback, kombi) a 1.0 T-GDi (všetky karosárske verzie).

 

Začiatok výroby nového Hyundai i30 je plánovaný na apríl 2024 vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach v Českej republike. Cenník a bližšie informácie o vozidle predstaví slovenský importér v najbližších týždňoch.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén