Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Nový SEAT Ibiza a nový SEAT Arona získali 5 hviezdičiek v prísnejšom bezpečnostnom teste Euro NCAP

17.10.2022

Nový SEAT Ibiza a nový SEAT Arona  si zachovali svoje vynikajúce 5-hviezdičkové hodnotenie Euro NCAP za bezpečnosť, päť rokov po prvých testoch. Táto skutočnosť je ešte pôsobivejšia s ohľadom na sprísnenie testovacej metodiky Euro NCAP v ostatných rokoch.

Aktuálne sprísnené testy zahŕňajú čelný náraz pohyblivou bariérou do vozidla namiesto menej náročného predchádzajúceho nárazu testovaného vozidla do pevnej deformovateľnej bariéry s čiastočným prekrytím. Tento test viac zodpovedá podmienkam pri reálnych nehodách – zrážke dvoch vozidiel, čím umožňuje Euro NCAP lepšie posúdiť ochranu posádky poskytovanú prednou štruktúrou karosérie vozidla. Aj test bočného nárazu je zmenený úpravou rýchlosti nárazu pre lepšie posúdenie ochrany na strane nárazu, ako aj potenciálnej kolízie medzi vodičom a spolujazdcom na prednom sedadle.

„Je to hrdý moment pre každého, kto sa podieľal na tom, aby nové modely SEAT Ibiza a Arona dosiahli najvyššie hodnotenie Euro NCAP,“ povedal Dr. Werner Tietz, člen predstavenstva SEAT pre výskum a vývoj. „SEAT vždy kládol veľký dôraz na bezpečnosť a integroval najmodernejšie technológie aktívnej aj pasívnej bezpečnosti aby vytvoril najbezpečnejšie automobily na trhu.“

SEAT Ibiza a Arona úspešne absolvovali testy Euro NCAP podľa sprísnenej metodiky vďaka priebežnej evolúcii modelov, vrátane aktualizácie pasívnych a aktívnych bezpečnostných technológií.

Okrem doterajšieho bezpečnostného vybavenia dostali obidva mestské modely SEAT v rámci modernizácie rekonštruovanú prednú časť karosérie a zosilnený skelet na zvýšenie ochrany pri bočnom náraze.

Aktualizované boli aj záchytné systémy. Predné bezpečnostné pásy dostali dvojité napínače, bezpečnostné pásy na zadných sedadlách boli doplnené výstražnou indikáciou zapnutia. Ochranu spolujazdca vpredu okrem toho zvyšuje nový airbag.

Výsledok bezpečnostných testov je súčasne aj vizitkou účinnosti pôsobivého portfólia systémov aktívnej bezpečnosti, ktoré pomáhajú predchádzať nehodám alebo aspoň zmierňovať ich následky.

Obidva nové modely SEAT Ibiza a Arona majú teraz štandardne novú prednú kameru a systém Lane Assist. Súčasne bol optimalizovaný softvér radarového senzora protikolízneho systému, rozpoznávajúceho chodcov a cyklistov, čo prispieva k zvýšeniu ochrany najviac zraniteľných účastníkov cestnej premávky.

 

SEAT Ibiza a SEAT Arona: jedny z najbezpečnejších mestských automobilov na trhu

Nový SEAT Ibiza dosiahol vysoké hodnotenie v každej testovanej oblasti: ochrana dospelých členov posádky 83 %, ochrana detí 82 %, ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky 66 % a bezpečnostné asistenčné systémy 70 %.

Aj nový SEAT Arona dosiahol vysoké skóre: ochrana dospelých členov posádky 83 %, ochrana detí 83 %, ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky 65 % a bezpečnostné asistenčné systémy 70 %.

SEAT naďalej pokračuje vo vývoji vozidiel, ktoré excelujú v bezpečnostných testoch Euro NCAP bez ohľadu na to, aké sú náročné. Nový SEAT Ibiza a Arona si zachovali svoje vynikajúce 5-hviezdičkové hodnotenie, čím sa pripojili k ostatným modelom z výrobného programu SEAT. To je presvedčivý dôkaz ambície španielskej značky ponúkať zákazníkom čo najbezpečnejšie automobily.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén