Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

PEUGEOT na MONDIAL PARIS 2022: 3 svetové premiéry a lákavý program!

12.10.2022

V expozícii s rozlohou 900 m2 v hale 4, pod hlavičkou posolstva značky „Všetko je krajšie s Allure“, predstaví automobilka PEUGEOT 3 svetové premiéry, ktoré demonštrujú zrýchlenú elektrifikáciu celkovej  ponuky a jej vynaliezavosť:

 

Fanúšikovia vysokovýkonnej elektrifikácie budú môcť obdivovať aj PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar, predstavený prvýkrát na autosalóne, ako aj jeho civilného príbuzného PEUGEOT 508 PSE s hybridným pohonom s výkonom 265 kW (360 k) a vyvinutý rovnakým tímom dizajnérov a inžinierov.

 

Vo vyhradenom stánku v hale 3 si návštevníci budú môcť pozrieť aj technológiu vodíkových palivových článkov: PEUGEOT E-EXPERT HYDROGEN bude nielen vystavený, ale počas výstavy bude aj k dispozícii aj na testovanie.

 

Napokon, PEUGEOT poskytne návštevníkom výstavy príležitosť stretnúť sa počas dní pre verejnosť s niektorými zo svojich najprestížnejších partnerov: s pilotmi vozidla PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar, s hráčmi ragby z tímu Stade Toulousain ako aj  s Miss France 2022.

 

Po dlhom štvorročnom čakaní sa MONDIAL PARIS v októbri 2022 konečne vracia na výstavisko Porte de Versailles a PEUGEOT na tomto stretnutí s francúzskou a európskou verejnosťou nebude chýbať.

 

Na podujatí v roku 2022 značka Lion opäť predvedie svoju vynaliezavosť a schopnosť rýchlo elektrifikovať svoju širokú škálu produktov mobility. Veľkou hviezdou bude inovatívny PEUGEOT 408, ktorý sa predstaví s veľkolepou inštaláciou.

Veľkolepá svetová premiéra nového modelu PEUGEOT 408 fastback

Okrem štyroch kusov nového modelu PEUGEOT 408, ktoré si budú môcť návštevníci pozrieť, môžu obdivovať aj vozidlo inštalované v La Sphère, mimoriadnej priehľadnej

a otočnej konštrukcii vysokej vyše 6 metrov, čo umožňuje návštevníkom prezerať si mnohé aspekty jeho nečakaného dizajnu zo všetkých uhlov.

Inštalácia La Sphère sa prvýkrát predstavila v júli v Louvre Lens a poslúžila na natáčanie videí, ktoré boli zverejnené na sociálnych sieťach 4. augusta. Na autosalóne ho bude môcť vidieť každý návštevník a to počas celého týždňa!

 

Nový PEUGEOT 408 poskytne návštevníkom autosalónu nový dôkaz o vynaliezavosti tímov PEUGEOT, ktoré ponúkajú nevídanú siluetu fastbacku na vrchole segmentu C: tak v histórii značky, ako aj na súčasnom automobilovom trhu, PEUGEOT 408 je prvý svojho druhu.

 

Neočakávaný, pretože je iný. Tento mimoriadny PEUGEOT ponúka okrem svojho mačacieho postoja a jedinečného vzhľadu aj vynikajúcu techniku zameranú na efektivitu a inteligentnú elektrifikáciu s dvoma dobíjateľnými hybridnými motormi s výkonom 132 kW (180 k) a 165 kW (225 k), ako aj emócie, ktoré prináša špičková technológia určená pre potešenie z jazdy a inštinktívne používanie.

 

PEUGEOT E-208 a intenzívna elektrifikácia v roku 2023

Z hľadiska elektrifikácie je PEUGEOT pred zákonodarcami. V roku 2030 bude 100 % modelov značky predávaných v Európe aj 100 % elektrických, teda o 5 rokov skôr, ako to určujú požiadavky regulátorov.

A od roku 2023 budú všetky autá PEUGEOT elektrifikované, teda poháňané pohonnými jednotkami, ktoré sú buď  100 % batériové alebo poháňané vodíkovým palivovým článkom, prípadne hybridy či nabíjateľné hybridy.

 

Na dosiahnutie tohto cieľa PEUGEOT v roku 2023 urýchli uvedenie elektrických a elektrifikovaných modelov: 3008 a 5008 budú prvé vozidlá v skupine Stellantis Group, ktoré dostanú úplne nový hybridný pohon s výkonom 100 kW (136 k), ktorý dokáže znížiť spotrebu paliva o 15 %. Okrem uvedenia sedanu PEUGEOT E-308 a kombi E-308 SW bude značka ponúkať aj novú verziu svojho modelu E-208 – najpredávanejšieho elektrického modelu vo Francúzsku od začiatku roka.

Na základe technológie E-308, nového elektromotora s výkonom 115 kW (156 k) (+15 % výkonu) a batérie novej generácie, okrem série opatrení, ktoré od roku 2021 výrazne zlepšili jeho energetickú účinnosť, môže dojazd nového modelu PEUGEOT E-208 dokonca presiahnuť 400 km. Spotreba elektrickej energie je výnimočná, s hodnotou len 12,0 kWh/100 km (užitočná energia/dojazd WLTP), je etalónom medzi elektromobilmi segmentu B.

 

Tento nový PEUGEOT E-208 bude k dispozícii v expozícii PEUGEOT.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén