Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9,35 hod.,
s reprízami vo štvrtok o 17,30 hod. na STV2 a v sobotu o 7,30 hod. na STV1
Škoda Fabia
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrábajú Škodu Fabia už v 4. generácii?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 

Toyota odhalí nové Aygo X vyrábané v českom závode v Kolíne

Novinky

6.10.2021

Nový model predznamenáva rozšírenie stále rastúcej ponuky crossoverov značky Toyota. Označenie X sa číta ako „cross“ a nadväzuje na typický znak tohto modelu uvedený v roku 2014 spoločne s Aygom druhej generácie.

 

Pri vývoji úplne nového Ayga X sa Toyota rozhodla ponúknuť modelovú obmenu kompletne vyvinutú a navrhnutú vo vývojovom centre Toyota Motor Europe. Vyrábať sa bude taktiež v Európe, v Českej republike.

 

Aygo je od roku 2005 najdostupnejším produktom od Toyoty, oceňovaným zákazníkmi pre jeho mladistvý a zábavný charakter.

 

Najnovšie kompaktné vozidlo z modelovej ponuky od Toyoty je postavené na úspešnej podvozkovej platforme TNGA GA-B, ktorá sa po prvýkrát uplatnila pri novom Yarise, ktorý je aktuálne európskym Autom roka 2021, a neskôr tiež pri novom vyhotovení Yaris Cross.

 

Aygo X, vyvinuté v Európe pre európskych zákazníkov, reaguje na aktuálny aj budúci životný štýl v európskych mestách a prímestských oblastiach. Cieľom je ponúknuť sebaistý kompaktný crossover, jedinečný v triede minivozidiel.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén